تالارهای پذیرایی مخصوص ولیمه حجاج

تهران، انتهای اتوبان ب...
خیلی بالا $$$$ 25 - 1100 مهمان
محدوده شرق تهران - جاجرود
متوسط $$$$ 25 - 200 مهمان
نرسیده به احمد آباد مس...
متوسط $$$$ 75 - 800 مهمان
تهران، جاجرود
متوسط $$$$ 25 - 400 مهمان
باغ تالار ۱: چهار راه ...
متوسط $$$$ 25 - 700 مهمان
شهریار - باغستان - وحی...
تخفیف لحظه آخری
بالا $$$$ 50 - 600 مهمان
آزادگان - فتح غرب - جا...
بالا $$$$ 50 - 600 مهمان
اتوبان آزادگان شمال به...
خیلی بالا $$$$ 50 - 800 مهمان
تهران، خیابان شریعتی، ...
بالا $$$$ 25 - 400 مهمان
سعیدآباد شهریار - خیاب...
متوسط $$$$ 50 - 800 مهمان
محدوده گرمدره
بالا $$$$ 50 - 800 مهمان
گرمدره - خیابان سعادتی...
متوسط $$$$ 50 - 600 مهمان
1 2 3 61

یکی از رسم ها و سنت های اسلامی ولیمه دادن است. ولیمه دادن به معنای دعوت عده ای از افراد فامیل، همسایگان و فقرا به مهمانی صرف غذا است که این مهمانی می تواند یک مهمانی شام باشد. در اسلام به دادن ولیمه سفارش شده است و معمولاً در مواردی مانند ازدواج، تولد فرزند، خرید منزل و مراجعت از مکه ولیمه داده می شود. مسلمانان معتقدند ولیمه دادن و برگزاری مهمانی کینه ها را از دل می برد و دل ها را به هم نزدیک می کند و باعث افزایش رزق و روزی می شود. اما توصیه شده است که این مهمانی دور از تشریفات، زیاده روی و اسراف باشد.

کلیک کنید:

تالارهای پذیرایی برای ولیمه

مراسم ولیمه حجاج

امروزه ولیمه دادن بیشتر به مهمانی گفته می شود که حجاج در بازگشت از مکه معظمه برگزار می کنند و به باقی مواردی که در بالا ذکر شد ولیمه گفته نمی شود و از اصطلاح شیرینی دادن به جای آن استفاده می شود. حجاج پس از بازگشت از مراسم حج به شکرانه توفیقی که خداوند نصیب آنها کرده و همچنین ادای این سنت اسلامی یک مهمانی ترتیب داده و اقوام، دوستان و همسایگان خود را به صرف ناهار یا شام دعوت می کنند.

در گذشته که خانه ها بزرگ وحیاط دار بودند مراسم هایی مانند ولیمه، نامزدی، عروسی و … در خانه ها و در حیاط های باصفا و پر درخت برگزار می شد و خبری از سالن ها و تالارهای پذیرایی نبود. حجاجی که از مکه بازمی گشتند در خانه های خود میزبان مهمانانی بودند که برای دیدن آنها به منزل شان می آمدند. اما امروزه با کوچک شدن و آپارتمانی شدن خانه ها دیگر امکان برگزاری مجالس ولیمه و مراسم نامزدی و عروسی در خانه ها وجود ندارد و برای برگزاری یک مهمانی دورهمی لازم است به تالارها و سالن های پذیرایی مراجعه کرد.

خوشبختانه امروزه انواع مختلفی از تالارهای پذیرایی و باغ تالارها وجود دارند که حجاج می توانند بر اساس تعداد مهمانان خود و همچنین بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اند از آنها برای برگزاری مراسم ولیمه خود استفاده کنند. حتی برای مهمانی هایی با تعداد نفرات کم نیز تالارهای کوچک و کم ظرفیت وجود دارد که بسیار از نظر اقتصادی به صرفه بوده و حاجیانی که تعداد مهمانان آنها کم است می توانید از آنها استفاده کنند.

تالارهای پذیرایی این مزیت را دارند که پکیج هایی مطابق با بودجه شما در اختیارتان قرار می دهند تا با کمترین هزینه و بهترین نحو مراسم خود را برگزار کنید. از جمله خدماتی که ارائه می دهند می توان به استفاده از پرسنل مجرب و کارآزموده، گل آرایی و شمع آرایی تالار و سرو انواع غذاها مطابق با سلیقه شما اشاره کرد.

تالارهای پذیرایی برای ولیمه

مراسم ولیمه تولد فرزند

یکی دیگر از مواردی که دین اسلام برای ولیمه دادن به آن سفارش کرده است تولد فرزندان است. بسیاری از افراد نیز بعد از به دنیا آمدن فرزندان شان به شکرانه این موضوع سور و مهمانی برگزار می کنند و از افراد فامیل، دوستان و همسایگان دعوت به عمل می آورند.

امروزه همانطور که اشاره شده به دلیل این که اکثر افراد در خانه های کوچک و آپارتمانی زندگی می کنند امکان برگزاری مراسم ولیمه و دیگر مهمانی ها را در خانه ندارند و ترجیح می دهند از مهمانان خود در فضایی بزرگ تر و راحت تر مانند یک تالار پذیرایی یا باغ تالار پذیرایی کنند.

تالارهای پذیرایی برای مراسم ولیمه تولد فرزندان نیز آمادگی کامل را دارند و با خدماتی مانند طراحی و دکوراسیون مخصوص کودکان به عنوان مثال استفاده از بادکنک و دیگر وسایل تزئینی کودکانه، استفاده از تم های تولد مورد نظر شما، استفاده از گروه موزیک و دی جی کودکان، طراحی و تزئین کیک تولد مطابق تم مورد نظر شما و بسیاری موارد دیگر مهمانی شما را ویژه و به یاد ماندنی می کنند.

خوشبختانه امروزه ابزارهای مختلفی برای پیدا کردن تالار پذیرایی مناسب وجود دارد و می توانید با استفاده از آنها بهترین تالار پذیرایی مناسب شما که به محل زندگی تان نزدیک بوده و با تعداد مهمانان و بودجه ای که برای این کار اختصاص داده اید هماهنگی دارد را به راحتی پیدا کنید. یکی از این ابزارها سایت هایی است که به صورت تخصصی به معرفی تالارهای پذیرایی و باغ تالارها می پردازند.

سایت تالارکده یک سایت تخصصی است که می تواند به شما در پیدا کردن تالار پذیرایی مورد نظرتان در محدود تهران و کرج کمک بسیار زیادی کند. این سایت دارای یک قسمت جستجوی پیشرفته است که می توانید از صفحه جستجوی آن برای پیدا کردن تالارها براساس منطقه جغرافیایی مورد نظرتان، سطح قیمت، ظرفیت و امکانات تالار استفاده کنید و در کمترین زمان ممکن تالار پذیرایی مورد نظر خود را پیدا نمایید.

تالارهای پذیرایی برای ولیمه

در پایان نکته ای که باید خاطر نشان کرد این است که هدف از دادن ولیمه شکرگذاری به درگاه خداوند با دور هم جمع کردن افراد فامیل و همسایگان و در کنار آن اطعام عده ای از فقرا است. ولیمه دادن باید باعث ایجاد همبستگی و وابستگی بیشتر بین افراد فامیل و همسایگان و رفع کدورت ها و ایجاد پیوندهای جدید و نزدیک کردن دل ها به یکدیگر باشد نه چشم و هم چشمی و فخر فروختن به یکدیگر. ولیمه دادن ترویج اسراف، زیاده روی و ریخت و پاش نیست و هر چقدر این مراسم ساده تر و بدور از تشریفات باشد بهتر است. این نکته بخصوص برای حجاجی که از مکه باز می گردند جلوه و نمود بیشتری دارد.

حاجیان بعد از بازگشت از یک سفر معنوی و روحانی و یک ماه عبادت خداوند و ارتباط با او نباید با تشریفات و زیاده روی و اسراف اثر این عبادت را از بین ببرند و درگیر زندگی مادی و تجملات شوند. این کار می تواند روی مهمانانی که به این مراسم می آنید نیز تأثیر منفی گذاشته و آنها را از مراسم حج و ادای این فریضه الهی دلسرد کند. ولیمه دادن به معنای دعوت از چند صد مهمان در باغ تالارها و تالارهای پذیرایی باشکوه و گران قیمت و سرو چندین نوع غذا و دسر و انواع و اقسام نوشیدنی ها و تنقلات نیست بلکه منظور از ولیمه دادن برگزاری یک مهمانی مختصر و اطعام چند نفر مسکین و نیازمند و بازکردن گرهی از زندگی آنها است.

 

لینک‌های مفید

نظرات کاربران