جشنواره رمضان

ایده هایی برای تزیین جایگاه عروس و داماد و دکوراسیون تالار پذیرایی

تزیین جایگاه عروس و داماد یکی از کارهایی است که باید به آن توجه ویژه ای مبذول کرد. یکی از مهمترین قسمتهای یک تالار پذیرایی عروسی، جایگاه عروس و داماد است. جایگاه عروس و داماد مکانی است که عروس و داماد در آن استراحت کرده و نیز محلی است که مهمانان می توانند در آنجا با عروس و داماد عکس های یادگاری زیبا بگیرند. همچنین کیک عروسی که بخش مهمی از مراسم جشن عروسی را به خود اختصاص می دهد، معمولاً در مقابل جایگاه عروس و داماد قرار می گیرد. بنابراین این مکان در تالار پذیرایی عروسی یک مکان کلیدی است و باید به دیزاین و تزیین جایگاه عروس و داماد توجه ویژه ای صورت بگیرد.

تزیین جایگاه عروس و داماد

طراحی و تزیین جایگاه عروس و داماد باید به گونه ای باشد که عروس و داماد در آن کاملاً احساس راحتی کنند. عروس و داماد در طول جشن، مدت زمان کمی را برای استراحت و نشستن در اختیار دارند و در این مدت زمان کم باید بتوانند خستگی خود را در کرده و تجدید قوا کنند. بهتر است برای صندلی های جایگاه عروس و داماد از مبل های راحت و نرم با تکیه گاه مناسب استفاده شود. در عروسی هایی که تم سنتی دارند ایده های بسیار زیادی برای تزیین جایگاه عروس و داماد وجود دارد. می توان از تخت های چوبی پایه کوتاه که با فرش های دستباف زیبا مفروش شده است و پشتی ها و مخده های رنگارنگ و سنتی برای این کار استفاده کرد و یک طراحی و تزیین کاملاً ایرانی را به معرض نمایش گذاشت.

همچنین جایگاه عروس و داماد، محل گرفتن عکسهای یادگاری زیبا با مهمانان است. باید فضایی که برای جایگاه عروس و داماد در نظر گرفته می شود به اندازه ای بزرگ باشد و تزیین جایگاه عروس و داماد به گونه ای باشد که مهمانان به راحتی در محل قرار گرفته و با عروس و داماد عکس یادگاری بیندازند. برای عروسی هایی با تم سنتی می توان تخت های چوبی پایه کوتاهی را که برای جایگاه عروس و داماد در نظر گرفته شده است، به یک طریقه سنتی و زیبا به صورتی چید که مهمانان نیز بتوانند بر روی تخت ها نشسته و با عروس و داماد عکس یادگاری بیندازند.

تزیین جایگاه عروس و داماد

مکان قرارگیری جایگاه عروس و داماد در تالار پذیرایی عروسی یا باغ تالار نیز بسیار مهم است. جایگاه عروس و داماد باید در نقطه ای از تالار پذیرایی قرار گیرد که تمام مهمانها بتوانند از آنجا عروس و داماد را ببینند. همچنین جایگاه عروس و داماد باید در جایی قرار گیرد که به ورودی مدعوین نزدیک باشد و از آنجا بتوانند مهمانانی را که به تالار پذیرایی وارد می شوند، ببینند و به آنها خوش آمد بگویند. تزیین جایگاه عروس و داماد نیز باید به گونه ای باشد که لباس عروس و داماد را نپوشاند و هنگامی که آنها در جایگاه قرار دارند، مهمانان بتوانند لباس آنها را ببینند.

میزی که در مقابل جایگاه عروس و داماد قرار می گیرد باید از انواع و اقسام خوردنی ها و نوشیدنی هایی که برای جشن عروسی تدارک دیده شده است، پر باشد تا آنها بتوانند در مدت زمانی که در جایگاه استراحت کرده و تجدید قوا می کنند، از خوردنی ها و نوشیدنی ها نیز تناول کنند. همچنین این میز باید به گونه ای زیبا و متناسب با تزیین جایگاه عروس و داماد، تزیین شده باشد. در ضمن نباید آنقدر بزرگ باشد که جلوی دیده شدن لباس عروس و داماد را بگیرد.

تزیین جایگاه عروس و داماد

ایده های زیادی برای تزیین جایگاه عروس و داماد و دکوراسیون تالار پذیرایی عروسی وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد. از جمله ایده های تزیین جایگاه عروس و داماد و دکوراسیون تالار پذیرایی عروسی می توان به استفاده از دیوار گل در پشت جایگاه که بیشتر مناسب باغ تالار است و همینطور استفاده از بادکنک یا تور و ساتن اشاره کرد. همچنین دکوراسیون تالار پذیرایی و جایگاه عروس و داماد را می توان متناسب با فصلی که عروسی در آن برگزار می شود و نیز تمی که برای عروسی در نظر گرفته شده است، طراحی و تزیین کرد.

در رابطه با این موضوع بخوانید:ایده هایی برای تزیین تالار پذیرایی عروسی در پاییز

به عنوان مثال اگر عروسی شما در فصل پاییز برگزار می شود، می توان از برگها و گل هایی با رنگ های غنی پاییز برای تزیین جایگاه عروس و داماد و همینطور دکوراسیون تالار پذیرایی استفاده کرد. یا اگر عروسی شما مصادف با روزهای عید کریسمس است، می توان از نمادها و رنگ های مخصوص کریسمس برای این کار استفاده نمود.

در رابطه با این موضوع بخوانید:بهترین ایده های برگزاری مراسم عروسی در کریسمس

یکی از زیباترین و جالب ترین ایده ها برای تزیین جایگاه عروس و داماد و دکوراسیون تالار پذیرایی عروسی، تم های سنتی ایرانی است. با نزدیک شدن به عید نوروز و بالا رفتن تعداد عروسی هایی که در ایام عید برگزار می شود و همچنین با در نظر گرفتن اینکه عید نوروز یک عید کاملاً ایرانی است و ریشه در فرهنگ ایرانی و باستانی ما دارد، استفاده از تم های سنتی برای عروسی هایی که در این ایام برگزار می شود، می تواند بسیار جالب و خارق العاده باشد. بخصوص اینکه در فصل زمستان به خاطر عید کریسمس و سال نو میلادی اکثر عروسی ها با تم اروپایی برگزار می شود، این تغییر و تحول می تواند بسیار جالب توجه باشد.

تزیین جایگاه عروس و داماد

استفاده از تم سنتی برای دکوراسیون تالار پذیرایی نیز بسیار جالب است. می توان از نمادهای سنتی و باستانی ایرانی مانند تابلو فرش های زیبا و باشکوه، پارچه های ترمه، میز و صندلی هایی با طرح های سنتی، استفاده از تخت های چوبی پایه کوتاه با کوسن ها و پشتی های سنتی ایرانی، ظرف های تزیینی سنتی، تابلوهای مینیاتور و نقاشی هایی از نقاشان معروف ایرانی و غیره استفاده کرد.

جایگاه عروس و داماد را نیز می توان متناسب با تزییناتی که برای دکوراسیون تالار پذیرایی عروسی استفاده می شود، طراحی و تزیین کرد. اگر عروسی شما در ایام عید نوروز برگزار می شود می توانید از گل هایی مانند سوسن، نرگس و لاله که گل های مخصوص این ایام هستند، برای تزیین تالار پذیرایی و جایگاه عروس و داماد و حتی دسته گل عروس استفاده کنید.

در رابطه با این موضوع بخوانید:معرفی بهترین گل های مناسب دسته گل عروس و تزئین تالار عروسی

استفاده از تم سنتی را می توانید برای روکش هایی که بر روی صندلی های جایگاه عروس و داماد کشیده می شود و نیز دکوراسیون و چیدمان میز جلوی عروس و داماد نیز در نظر بگیرید.

 

 

 

 

 

 

تالارهای پیشنهادی

مقالات مشابه

مراحل ساخت کارت عروسی با گوشی ایفون و ios
لیست بهترین دفاتر ازدواج و طلاق گوهردشت کرج
متن کارت عروسی دیجیتال
بهترین آتلیه عروس چیتگر

آخرین دیدگاه‌ها

بدون نام
باغ تالار عمارت هیلان

سلام. من هرچی شماره های تالار رو میگیرم کسی پاسخگو نیست. ممکنه راهنمایی بفرمایید /.

بدون نام
جدیدترین لیست دفتر ازدواج و طلاق تهران سال ۱۴۰۲

سلام میخواستم صیغه محرمیت برام خونده شه

علی احمدی
تالار پذیرایی هتل پرشیا

یکی از بهترین تالار های تهران با خدمات عالی

محمود
چک لیست هزینه‌های عروسی ۱۴۰۲/ به تفکیک خانواده ها

واقعا‌ هزینه‌‌ ازدواج‌ بالاست‌ و روز‌بهروز‌ بالاتر‌ میرود‌ آنوقت‌ حکومت‌‌ هیچ‌ کاری‌ نمی‌کنه‌‌‌ فقط‌ مگه‌ ازداج‌ کنین‌‌ اگه‌ ازدواج‌ کنن‌ و ب مشکلی‌ برخورن‌ حکومت‌ چکار میکنه

جعفری
تالار پذیرایی میثاق ارتش

سلام پذیرایی صفر غذا باقالی پلو با گوشت خوب بود .فقط خیلی چرب بود کباب که لاستیکی بود .جوجه هم سفت بود ۱۴۰۲.۱۲.۴

حمید
تالار پذیرایی مینورام

سلام یکی از بهترین تالارهایی که دیدم همین تالار مینمورام بود. هم از نظر زیبایی و هم از نظر کیفیت از شرایط خیلی خوبی برخوردار بود.

عبدالله
مدارک و مراحل ثبت عقد محضری در دفاتر ازدواج

ایا حضور پدر داماد در سالن هنگام ثبت عقد محضری در دفتر الزامی است

ملکی
باغ تالار پرنیان

قیمت ورودی باغ تالار پرنیان رو میخواستم و همچین منوهای تالار . برای ۲۵۰ نفر اسفند ماه. تشکر از شما.\

نظرات کاربران