چرا حلقه نامزدی پرنسس دیانا باعث اختلاف خانواده سلطنتی شد؟

حلقه نانمزدی پرنسس دیانا

حلقه نامزدی پرنسس دایانا با آن یاقوت آبی کبودش، یکی از شناخته‌شده‌ترین جواهرات تاریخ می‌باشد. اما خب همه طرفدار این انگشتر خیره کننده نبودند. همان طور که در فصل 4 سریال تاج (سریال محبوبی که در مورد زندگی خانواده سلطنتی انگلیس ساخته شده است و از نتفلیکس پخش می‌شود) نشان داده شده است؛ دایانای جوان باید به جای بدلیجات بی قیمت از بین جواهرات سلطنتی چیزهایی را برای استفاده انتخاب کند.

حلقه نامزدی پرنسس دیانا

اگرچه حلقه نامزدی پرنسس دایانا با یک رینگ از طلای سفید و الماسی 14 قیراطی تزئین شد؛ در کاتالوگ جواهر فروشی طراح نیز نشان داده شد. این یعنی هر کس که بخواهد می‌تواند این حلقه را خریداری کند. در صورتی که این حلقه مخصوص پرنسس دایانا طراحی شده و خانواده سلطنتی دوست نداشتند که مردم عادی آن را داشته باشند.

ارزش این حلقه 47 هزار پوند (60 هزار دلار) بوده و به گفته مجله ووگ در آن زمان، کمتر کسی توان خرید این انگشتر شگفت انگیز را داشته است.

حلقه عروسی پرنسس دیانا

حلقه پرنسس دایانا به دوشس کیت رسید

به گزارش دیلی میل، جواهر ساز این حلقه را با الهام از هدیه عروسی پرنس آلبرت با ملکه ویکتوریا در سال 1840 درست کرده است. شاهزاده مذکور، تصمیم داشت یک الماس با یاقوت کبود آبی رنگ به عروس آینده خود هدیه دهد. پس یاقوت را بر روی یک رینگ زیبای طلایی گذاشته و به نو عروسش هدیه کرد. در دهه‌های گذشته ملکه الیزابت بارها و بارها از این یاقوت به عنوان سنجاق سینه در مراسمات عمومی استفاده کرده است.

طبق رسوم دربار انگلستان، افرادی که دیگر نسبتی با خانواده سلطنتی ندارند نمی‌توانند طلاهای سلطنتی را از خانواده خارج کنند.

حلقه پرنسس دیانا کیت میدلتون

پرنسس دایانا بعد از طلاق از پرنس چارلز در سال 1996 هنوز این انگشتر استفاده می‌کرد. اما بعد از مرگش حلقه دوباره به خانواده سلطنتی سپرده شد.

این حلقه به عنوان ارثیه به پسر بزرگ چارلز و دایانا یعنی ویلیام رسید و او نیز با آن از عروسش یعنی کیت میدلتون در سال 2010 خواستگاری کرد.

مگان مارکل هم از جواهرات دایانا بی نصیب نبود

پس از این که پرنس هری نیز با مگان مارکل ازدواج کرد؛ او نیز به عنوان یک عضو خانواده سلطنتی از جواهرات مادرشوهر فوت شده خود بی نصیب نبود و تعدادی از آن‌ها به او از جانب شوهرش هدیه داده شد.

مگان مارکر دیانا

حلقه نامزدی مگان دارای سنگ‌هایی از مجموعه جواهرات پرنسس دایانا است. دوشس ساسکس همچنین حلقه معروف آکوامارین براق زمردی دایانا را از همسر جدیدش در روز عروسی هدیه گرفت.

جواهر ساز سلطنتی بعد از اختلافاتی که بر روی حلقه عروسی پرنسس دایانا پیش آمد؛ دیگر درس گرفته و هیچ عکسی تا لحظه آخر عروسی از آن دیده نشد. به گفته برخی از دوستان، این پیشنهاد خود پرنس هری بوده و می‌خواسته همه چیز کاملاً انحصاری باقی بماند.

مگان مارکر جواهرات دیانا

اکنون سال‌ها از مرگ پرنسس دایانا می‌گذرد. زیر مترها خاک آرمیده و چیزی جز خاطرات و چند عکس از او به جا نمانده. حلقه نامزدی پرنسس دیانا در دستان کیت است و نگهدار خاطرات زیادی از خانواده سلطنتی است. کسی چه می‌داند شاید دایانا عشق خودش را در این حلقه به ویلیام و کیت تقدیم کرده است.


 
 

خدمات تالارکده

کارت عروسی آنلاین رایگان اینستاگرام تالار عروسی


 

تبلیغات


 
 

پیشنهادات تالارکده

$ $ $ $
تالار عروسی باشگاه نیاوران تجریش دربند
10% تخفیف

باشگاه تشریفاتی نیاوران

تجريش- خيابان دربند - خيابان اسدالهى - خيابان حسينى- باشگاه تشریفاتی نیاوران
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-محل‌بازی‌کودک-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
عمارت هيلان
10% تخفیف

باغ تالار عمارت هیلان

تهران، باغستان،خروجي بلواركلهر پلاك ١٣٣
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی
$ $ $ $
تالار پذیرایی متین
30% تخفیف

تالار پذیرایی متین

تهران، خ شریعتی، بالاتر از خواجه عبدالله انصاری، نبش کوچه خوی، تالار پذیرایی متین
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :