آداب عروس شدن

هر فردی که رؤیای روز عروسی خود را دارد انتظار دارد که روز عروسی بی‌عیب و نقص و خیره‌کننده باشد. چشم‌انداز این روز همیشه مانند یک افسانه و خاطره‌ای ماندگار است. البته کامل کردن این روز نیازمند تلاش زیاد و آگاهی از قوانین و آداب ازدواج و عروس شدن است.

آداب عروس شدن

ما نگاهی خواهیم داشت به قوانین و آداب عروس شدن که هر عروس با کلاس آینده باید برای درخشش در این روز شگفت‌انگیز از آن پیروی کند. پس با گروه تالارکده مثل همیشه همراه باشید.

قوانین و آداب عروس شدن

 • اول به اقوام بگو

وقتی نامزد می‌کنید، ممکن است بخواهید در مورد آن از خوشحالی فریاد بزنید. بااین‌حال، در اعلام رویداد بزرگ زندگی خود در شبکه‌های اجتماعی عجله نکنید. اقوام و دوستان در چنین مسائلی حرف اول را می‌زنند و عروس شدن خود را نخست به آن‌ها اعلام کنید.

 • همسرت را ول نکن!

در شب مراسم عروسی همیشه و هرکجا که قصد دارید بروید همراه همسرتان باشید. در این شب و مراسم تمام مهمانان در همه اوقات شما را باید باهم ببینند و نه‌ تنها.

 • با اقوام دور هم خوش و بش کن

سعی کنید در روز عروسی تمام توجهتان را به اقوام نزدیک خودتان فقط ندهید. بلکه به اقوام دور و حتی اقوام آقا داماد هم توجه داشته باشید و با تمام مهمانان راحت باشید.

 • بوسه میان عروسی را تمرین کنید

در عروسی ما ایرانیان لحظات بسیار فان و بامزه‌ای وجود دارد که یکی از این موارد همین است شاید در عروسی‌ها دیده باشید که مهمانان باهم می‌خوانند که عروس باید داماد را بوس کند. شاید کار پیش‌پاافتاده باشد اما باید جلوه خود را در این هنگام حفظ کنید پس قبل از مراسم عروسی این بوسه را تمرین کنید. این بوسه باید شیرین و البته شیک و خاص باشد. نحوه تمرین را هم که خودتان می‌دانید (:

 • ورود به تالار و جمع مهمانان را تمرین کنید

یکی از شیرین‌ترین لحظه‌هایی که در شب عروسی شما اتفاق می‌افتد ورود شما و همسرتان به جمع مهمانان و تالار است. سعی کنید در این موقع با روز باز و لبخندی شیک وارد شوید. البته در نظر داشته باشید که لبخند نباید زیادی و بیش‌ازحد روی صورت شما باشد. پس از وارد شدن به مراسم به تک‌تک میزها سر بزنید و از آنها برای حضورشان تشکر کنید.

در فرهنگ اروپا عروس همراه با پدر با در بعضی موارد عمو یا بردار خود وارد کلیسا برای مراسم عروسی می‌شود و بسیار جالب است که مرد در سمت راست عروس خانم می‌ایستد. آیا می‌دانید چرا این شخص باید در این لحظه مهم در سمت راست باشد؟ سنت این است که او باید همیشه آماده باشد تا شمشیر بکشد تا از بانو و شادی او محافظت کند.

عروس خانم

 • به همه سلام کن

این نکته هم کامل‌کننده نکته بالاست. در مورد این نکته آداب عروس؛ نیازی به گفتن هزاران کلمه و خوش‌وبش طولانی نیست و یک سلام زیبا کفایت می‌کند

 • مطمئن شوید که هیچ چیز شما را آزار نخواهد داد

نکته اصلی روزهای عروسی شاد بودن و خوشی است و اگر مسائلی وجود دارد که باید فوراً به آنها رسیدگی کنید، مطمئن شوید که آنها شما را در روز شما ناراحت نخواهند کرد.

 • دست گل را درست بگیر

دسته‌گلی که در دست دارید باید طوری باشد که گل‌های آن به سمت جلو نمایش داده شود و ساقه آن در دستتان قرار بگیرد. شما می‌توانید از دسته گل طبیعی یا دسته گل مصنوعی عروس که ماندگاری بیشتری و هزینه مقرون به صرفه‌تری دارد؛ استفاده کنید. به هر حال دسته گل از مواردی است که حضورش بسیار مهم بوده و باید در دستان شما زیبایی خود را نمایان کند.

روزهای عروسی

حرف آخر

این آداب از نکته‌های بسیار پیش‌پاافتاده جمع شده است اما برای اینکه شما جلوه‌ای خوب و مناسب در یکی از ماندگارترین شب‌های زندگی‌تان داشته باشید رعایت آن واجب است و تمام این موارد را در نظر داشته باشید.

قطعاً شما در این روز قضاوت‌های زیادی از جانب اقوام خود یا اقوام همسرتان می‌شوید پس بهترین رفتار و جلوه را باید داشته باشید که تالارکده مثل همیشه در این مورد به کمک شما آماده است امیدواریم با این مقاله به شما یاری خوبی رسانده باشیم

با آرزوی شادی و خوشبختی برای شما عزیزان / تالارکده

تالارهای پیشنهادی

مقالات مشابه

منو عروسی دیس پرس سلف رویس
انجام برنامه ریزی برای اجرای رقص عروسی خود
وسایل بله برون از کجا بخرم
چقدر قبل عروسی باید کارت دعوت پخش کرد?

آخرین دیدگاه‌ها

بدون نام
باغ عمارت یلان

ما از نزدیک همه چیز رو لمس کردیم. واقعا گول ظواهر رو نخورید. همه چیز در قالب شعار و نگاه اول قشنگ هست ولی در باطن به نحو دیگه ای میتونه باشه.

بدون نام
اینطوری سر عقد بله بگو/ 30 جمله زیبا بله گفتن عروس و داماد

فقط پنج روز دیگه تا ازدواج 🫡 بهترین دعا و انرژی مثبت برای همدیگه اینه که آرزوی خوشبختی کنیم. من برای تک تک شما آرزوی خوشبختی دارم اگه شما هم چنین آرزویی برای من داشتید قلب کنار کامنتم رو رنگی کنید ببینم چند نفر کامنتم رو خوندن و این دعا رو برام داشتن...

پیمان
تالار بصیرت باقرشهر

بخشی از غذاها که داده شد فرق داشت و کیفیت بسیار پایینی داشت بخشی ولی خوب بود

سعید پور
تالار مجلل ایساتیس پلاس

مراسم عروسی دعوت بودم حیف به خاطر تعداد بالای مهمان ها نتونستم مراسم خودم رو اینجا برگزار کنم بهترین غذایی که تالار عروسی خوردم رو اینجا تجربه کردم واقعا عالی بود برخورد همه ی کارکنانشون هم خوب بود جایی واسه انتقاد نداشت این تالار همه چیز عالی

ناشناس
چک لیست هزینه عروسی ۱۴۰۳

ازدواجی که قدیم با 100.000 تومن انجام میشده تبدیل شده به یک میلیارد یه ازدواج معمولی یک میلیارد یک شب رویایی و به یاد ماندنی هر کسی باشه فرار میکنه یه آمار بگیره بخوای ازدواج بکنی یک میلیارد فقط ازدواج جدا از خونه و ماشین و مهریه ولی صیغه یک میلیون

بدون نام
نکات مهم برای خرید سرویس طلای عروس

با اینهمه گرونی چطوری ازدواج کنیم ؟ کل تهران پر شده از تبلیغات ازدواج. برای ما چه کاری انجام دادید ؟ هر روز گرونی بیشتر داریم. کی جرات میکنه ازدواج کنه ؟ همه تو خرج و مخارج میمونن و امیدی برای بهبود وضع و اوضاع هم نیست

احسان
باغ تالار عمارت الوین

بنده خرداد ماه مهمان مراسم عروسی در الوین بودم ؛ عمارت خیلی باشکوه و زیبا بود ؛ برخورد پرسنل داخل سالن خیلی خوب و محترمانه ، اما برخورد کادر حراست گاهی اوقات بی دلیل تند و نامحترمانه!! تنوع غذا و نوشیدنی خیلی بالا اما کیفیت خیلی معمولی ..موزیک معمولی ..عکاسی معمولی ...

بدون نام
نقد و بررسی تالار امپراطور هرات

سلام این تالار بهترین تالار افغانستان هست تغریبا همه ما افغان ها دوست داریم اینجا مراسم عروسی بگیریم. بسیار زیبا و رویایی هست حتی تالارهای داخل ایران هم انقدر زیبا نیستن

بدون نام
دانلود آهنگ رقص چاقو برای عروسی

چند تا از آهنگ هاش قدیمی هستن ولی این آخری هاش باز بهتر و جدید بودن. ممنون

نظرات کاربران

 • ناشناس

  همیشه ترس داشتم که چطور بین فامیلای شوهرم رفتار کنم🥲

  پاسخ