بهترین راه برای ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور است که علاوه بر اخذ اقامت، یکی از بهترین راه‌های سرمایه گذاری در خارج از کشور است. اگر شماهم به دنبال گسترش کسب و کار خود در کشورهای دیگر هستید، ثبت شرکت در ترکیه یکی از بهترین موقعیت‌ها برای شما به حساب می‌آید. کشور ترکیه با داشتن قوانین خوب برای سرمایه گذاری خارجی و موقعیت جغرافیایی خوبی که با ایران دارد، یکی از بهترین کشورها برای ثبت شرکت ایرانیان به حساب می‌آید.

 ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

طبق آخرین رتبه‌بندی و طبق گزارش سازمان‌‌‎های بین‌المللی، کشور ترکیه در بین 20 کشور پیشرفته جهان قرار دارد. ترکیه با اقتصاد رو به رشد و قوانین خوبی که برای جذب سرمایه خارجی تعیین کرده است، یکی از بهترین مقاصد برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری به حساب می‌آید. کشور ترکیه در صنایع گردشگری، کشاورزی، ارتباطات و فناوری، ساخت و ساز و خدمات بانکی جزو کشورهای پیشرو در دنیا است.

مراحل ثبت شرکت در ترکیه

کشورهای مختلف برای ثبت شرکت قوانین مخصوص به خود را دارند. کشور ترکیه با قوانین خوبی که دارد خیال سرمایه گذاران را برای یک سرمایه گذاری مطمئن راحت کرده است. هرچند مراحل ثبت شرکت در نگاه اول کار آسانی نیست، اما باید در نظر داشت این مراحل برای کسانی که آشنا به این اسناد هستند کار راحتی است و با کمک مشاوران مربوطه می‌توان به راحتی اقدام به ثبت شرکت در ترکیه کرد. مراحل ثبت شرکت در ترکیه به ترتیب عبارتند از:

 • ترجمه گذرنامه‌های شرکا و ارسال آن برای ثبت
 • تعیین اساس‌نامه شرکت با توجه به نوع شرکت
 • استخدام حسابدار رسمی
 • پرکردن فرم‌های مخصوص تاسیس شرکت
 • گرفتن کد مالیاتی برای تمامی سهامداران
 • پرکردن فرم‌های اتاق بازرگانی و ثبت آدرس شرکت
 • دریافت کارت بازرگانی برای شرکت
 • ثبت رسمی امضای مدیرعامل در اداره ثبت احوال
 • تایید رسمی اساسنامه در اداره ثبت احوال
 • بازکردن حساب شخصی و شرکتی برای سرمایه اولیه و احراز یک چهارم آن
 • انجام کارهای مربوط به چاپ مشخصات در روزنامه
 • تنظیم اجاره‌نامه و اعلام آن به اداره مالیات
 • تایید آدرس اعلامی شما توسط مامور اداره مالیات
 • تایید دفتر حسابداری شرکت
 • آماده کردن کد اقتصادی شرکت

شرکت ترکیه

انواع شرکت در ترکیه

انواع شرکت‌هایی که می‌توان در ترکیه ثبت کرد عبارتند از :

 • شرکت با مسئولیت محدود (Limited): محبوب‌ترین روش برای ثبت شرکت در ترکیه، شرکت با مسئولیت محدود است؛ زیرا برای ثبت شرکت در این روش تنها به یک سهامدار نیاز است و حداقل سرمایه مورد نیاز نیز تنها 10.000 لیر ترکیه است. این روش اولین انتخاب برای کسانی است که به منظور اخذ اقامت در ترکیه اقدام به ثبت شرکت می‌کنند.
 • شرکت سهامی (Joint Stock): این روش برای کسانی مناسب است که تمایل به راه اندازی کسب و کار بزرگی را داشته باشند. حداقل سرمایه برای ثبت شرکت سهامی در ترکیه 50.000 لیر است. در این روش تعداد سهامداران نیز بیشتر از روش مسئولیت محدود است و تعداد سهامداران باید بین 5 تا 250 نفر باشد.
 • شرکت تعاونی (Cooperative): ثبت شرکت در ترکیه به صورت تعاونی برای کسانی مناسب است که قصد راه اندازی کسب و کار در مقیاس بزرگ را دارند. این روش نسبت به دو روش قبلی مراحل ثبت طولانی‌تری دارد و اساسنامه آن باید مطابق با قوانین کشور ترکیه باشد. این شرکت‌ها به حداقل 7 عضو برای تشکیل نیاز دارند.
 • شرکت جمعی یا غیرتعاونی (Collective): این نوع شرکت‌ها تنها 1 درصد از شرکت‌های ثبت شده در ترکیه را تشکیل می‌دهند. منظور از شرکت جمعی یک کالا یا خدمت است که توسط اعضای درون شرکا ارائه می‌شود. شرکت‌های جمعی توسط اشخاص حقیقی قابل ثبت است.

قوانین ثبت شرکت در ترکیه

در گذشته برای ثبت شرکت در ترکیه حتما باید یکی از اعضای آن تابعه کشور ترکیه می‌بود تا ثبت شرکت ممکن باشد. بعد از تغییر سیاست‌های ترکیه و وضع قوانین دید، برای سرمایه گذاری خارجی این قانون برداشته شد و درحال حاضر امکان ثبت شرکت برای یک تبعه خارجی با مالکیت 100 درصد آن شرکت وجود دارد.

باتوجه به این که کشور ترکیه در زمینه سرمایه گذاری قوانین محکمی دارد، پیشنهاد می‌شود حتما از مشاوران حقوقی آشنا به ثبت شرکت در ترکیه کمک بگیرید. تاسیس شرکت در ترکیه باتوجه به نوع شرکت و سرمایه گذاری، نیاز به زمان‌های متفاوتی دارد. برای ثبت شرکت به صورت مسئولیت محدود حداکثر 3 روز زمان نیاز است. ثبت شرکت به صورت سهامی عام نیاز به طی کردن مراحل پیچیده‌تری دارد و بین 5 تا 30 روز زمان می‌برد تا مراحل قانونی طی شود.

هزینه ثبت شرکت در ترکیه

هزینه ثبت شرکت در ترکیه به مراحل اولیه ثبت ختم نمی‌شود و شما نیاز به هزینه‌های نگهداری شرکت خواهید داشت. این هزینه‌ها شامل اجاره دفتر، هزینه محاسبه چی (حسابدار) و هزینه سالیانه حسابرسی می‌شود. اگر کسب و کار شما نیاز به اخذ مجوز کار نیز داشته باشد باید ماهیانه 1000 لیر به مخارج قبلی اضافه کنید. یکی از مهم‌ترین هزینه‌ها برای شرکت‌ها در ترکیه، پرداخت حقوق ماهیانه حسابدار است. از آنجا که برای ثبت شرکت در ترکیه باید یک حسابدار رسمی استخدام کنید، پس باید ماهانه 400 تا 1000 لیر بابت حقوق حسابدار پرداخت کنید.

همان‌طور که اشاره شد هزینه نگهداری شرکت شامل هزینه‌های دفتر کار نیز می‌شود. درصورتی که دفتر کار برای خودتان نباشد، باید برای اجاره دفتر کار بین 300 تا چند هزار لیر پرداخت کنید. همچنین بهتر است بدانید هر سه ماه یک بار باید 23 درصد مالیات بر اجاره ماهانه را نیز پرداخت کنید.

ترکیه

مزایای ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه علاوه بر این که منجر به اخذ اقامت برای مدیرعامل و خانواده او می‌شود، مزایای دیگری نیز دارد. با دریافت اجازه کار پس از گذشت 5 سال می‌توان شهروندی ترکیه را دریافت کرد که منجر به گرفتن پاسپورت ترکیه می‌شود. برای ثبت شرکت در ترکیه قطعا نیار به افتتاح حساب در ترکیه را دارید؛ با این کار شما می‌توانید از مزایای افتتاح حساب در ترکیه برخوردار شوید.

با ثبت شرکت می‌توانید با پسوند TR اقدام به راه اندازی وب سایت برای کسب و کار خود کنید. علاوه بر موارد گفته شده، ثبت شرکت در ترکیه شامل مزیت‎‌های دیگری برای انواع مبادلات است. همچنین به دلیل موقعیت خوب ترکیه، این کشور یکی از بهترین کشورها برای صادرات انواع کالا و خدمت در جهان است.

تالارهای پیشنهادی

مقالات مشابه

اطلاعیه لغو کلیه مراسمات عروسی
ازدواج کیوان ساکت اف و شیدا خلیق
هتل اسپیناس میزبان مراسم عروسی دختر شمخانی

آخرین دیدگاه‌ها

بدون نام
باغ تالار تاج

هفته پیش عروسی در عمارت تاج داشتیم واقعا تالار زیبایی هست رفتار پرسنل خوب بود وپذیرایی عالی اماااااا کارکنان آتلیه برای عکس از مدعوین فوق العاده مزاحمت ایجاد کرده بودند اول دعوت میکردن برای عکس بعد از ۳۰۰ تا عکس دائما مزاحم میشدند بیا عکسو انتخاب کن بعد اول قیمت پایین میگفتند بعد یه عکس به یه میلیونم با تبصره های مختلف میرسید بازم اینا مهم نبود دیگه کارشون به آزار رسیده بود دائما مردمو از سالن میکشیدند بیرون برای عکس اصلا درکی از موضوع نداشتند که فامیل نزدیک باید در صحنه حضور داشته باشن یا تبلیغات این چنینی جواب نمیده آخرم تهدید میکردند اگر عکس نمیخواهین باید تعهد بدید من مقاومت کردم اما خبر داشتم که اینقدر مزاحم اقوام شده بودند همه کلافه شده بودن وداشت تبدیل به تنش میشد بعضی ها را هم ۸ یا ۹ میلیون پیاده کرده بودن

موسی صادق تبار
باغ تالار پرنیا

فضای تالار بسیار دل نشین پذیرایی عالی غذا با کیفیت عالی با پرسنل مجرب با لباس فرم

بدون نام
باغ تالار vip شرق

بسیار پذیرایی بد ما که راضی نبودیم اصلااا اخلاق صفر

بدون نام
در دفتر بله برون چه چیز هایی نوشته می شود/ متن زیبا و توضیحات کامل

خیلی از مشکلات زوجین و بهم ریخته شدن زندگی ها سخت گیری های خانواده ها قبل از ازدواجه. مگه معامله است که همه چیز رو تو دفتر بله برون ثبت میکنید ؟ زن و شوهر باید توافق و تفاهم داشته باشن و برن سر خونه زندگیشون و یک زندگی رو بسازن مراسم بله برون به خودی خود بسیار زیباست. شما با گذاشتن قوانین سختگیرانه مشکل دارشن نکنید برای زوجین. بررسی کنید کشورهای دیگه که چنین رسومی ندارن راحت تر زندگی میکنن یا ما ؟ مدام گرو کشی و مال من و مال تو دارن ...

شاهقلی
باغ تالار قصر ملک

سلام برای مهر ماه منوی شماره یک با ششصد تا مهمون میفرمایید چقدر میشه

زهرا
آهنگ رقص عروس و خواهرش

وای چقدر این آهنگ ها زیبا هستند ۲ تاش فقط قشنگ بود ولی من بازم داخل سالن با آبجی بزرگم که عروس بود درخشیدیم با هم دیگه

تو آهنگ
آهنگ مناسب برای رقص تکی عروس

آهنگ های جالبی بود

بدون نام
باغ تالار عمارت سام

بهترین عمارت بهترین مدیریت کیفیت کار عالی واقعا از انتخابمون راضی بودیم ممنون از آقای مولایی عزیز بابت بهترین شب که برای ما رقم زدن

بهنام توکلی فر
تالار پذیرایی میثاق ارتش

سلام