7 تالار مناسب مراسم ختم و ترحیم در تهران

تالارهای پذیرایی مناسب مراسم ختم و ترحیم

امروزه تالارهای پذیرایی به مکان مناسبی برای برگزاری مراسم ختم و سوگواری تبدیل شده و بسیاری از صاحبان عزا ترجیح می دهند از تالار پذیرایی برای پذیرایی از مهمانان و برگزاری مراسم ترحیم استفاده کنند.

در فرهنگ مردم ایران مجالس ختم و سوگواری به اشکال و تشریفات خاصی برگزار می شود. این مراسم و تشریفات از خاکسپاری متوفی شروع شده و خانواده و بستگان نزدیک متوفی با پوشیدن لباس سیاه و شرکت نکردن در مراسم جشن و شادمانی تا چهل روز یا یکسال بعد از آن به سوگواری برای عزیز از دست رفته خود می پردازند.

پذیرایی از شرکت کنندگان حاضر در مراسم سوگواری رسمی است که از گذشته های دور تا به امروز در میان مردم معمول بوده و خانواده عزادار معمولاً پس از خاکسپاری متوفی از مهمانان خود با روش های مختلف پذیرایی می کنند. این پذیرایی معمولاً پس از خاکسپاری شامل دادن ناهار به شرکت کنندگان در مراسم و در شب سوم یا هفتم پذیرایی به صرف شام به صورت رسمی تر همراه با ارسال دعوت نامه است.

در گذشته مراسم پذیرایی از مهمانان و پهن کردن سفره ناهار و شام در منزل متوفی یا همسایگان آنها انجام می شد. به این صورت که خانواده عزادار و بستگان، آشنایان و همسایگان آنها به کمک همدیگر غذا، حلوا و شیرینی تهیه می کردند و برای طلب آمرزش و مغفرت درگذشته در مجلسی که در منزل متوفی یا در مسجد برگزار می شد، خیرات می کردند. اما امروزه به دلیل کوچک شدن خانه ها و فرهنگ آپارتمان نشینی برگزاری این مراسم در منازل امکان پذیر نیست و معمولاً از تالارهای پذیرایی که برای این مراسم در نظر گرفته شده استفاده می شود.

تالارهای پذیرایی مناسب مراسم ختم و ترحیم

استفاده از تالار پذیرایی برای برگزاری مراسم ختم و ترحیم اگرچه لطف و صفای دور هم جمع شدن در منزل را ندارد اما مزایایی دارد که منطبق بر نیازهای جامعه امروز است. از جمله مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اولین مزیت استفاده از تالار پذیرایی برای برگزاری مراسم ختم و سوگواری ظرفیت بالای آن است. به این ترتیب نگرانی بابت افزایش تعداد مهمانان و کمبود جا نخواهید داشت و می توانید با خیالی آسوده هر تعداد مهمان که می خواهید دعوت کنید.
  • دومین مزیت تالار پذیرایی در دسترس بودن آن است. بسیاری از خانواده ها مخصوصاً در شهرهای بزرگ ترجیح می دهند محل پذیرایی از مهمانان به آرامستان یا محل سکونت شان نزدیک باشد و بتوانند مهمانان را در کمترین زمان ممکن به محل پذیرایی رسانده و به بهترین نحو ممکن مراسم را مدیریت کنند. به این منظور می توانند از تالارهای پذیرایی نزدیک آرامستان شهر محل سکونت خود استفاده کنند. به عنوان مثال در شهر بزرگ تهران تالارهای پذیرایی مجلل و باشکوه بسیاری در نزدیکی بهشت زهرا قرار دارد که صاحبان عزا می توانند از آنها برای برگزاری مراسم ترحیم و سوگواری خود استفاده کنند.
  • وجود پرسنل کارآزموده و متبحر یکی دیگر از مزایای برگزاری مراسم ترحیم در تالار پذیرایی است. به این ترتیب خیال میزبان بابت پذیرایی از مهمانان به بهترین شکل ممکن راحت است. این موضوع بخصوص در مراسم ختم و سوگواری که به دلیل شدت غم و اندوه میزبان ممکن است نتواند به این مهم بپردازید، اهمیت بیشتری پیدا می کند.
  • بسیاری از تالارهای پذیرایی خدمات گل آرایی و شمع آرایی مناسب برای مجلس ختم را انجام داده و فضا و چیدمان زیبایی را به وجود می آورند. ارائه این خدمات نیز باری از دوش صاحب مجلس برداشته و درگیری ذهنی او را کمتر می کند.

در ادامه مقاله به معرفی بهترین تالارهای پذیرایی تهران مناسب برای برگزاری مراسم ختم و ترحیم می پردازیم.

تالارهای پذیرایی مناسب مراسم ختم و ترحیم در تهران

تالار باغ سعادت غرب تهران

تالارهای پذیرایی مناسب مراسم ختم و ترحیم

تالار باغ سعادت تالاری با سبک های خاص و دیزاین اختصاصی مناسب مراسم ختم و ترحیم است که دارای دو سالن مجزا و سرپوشیده می باشد. این باغ تالار در منطقه سعادت آباد تهران واقع شده است. شما در فصول گرم سال می توانید مراسم خود را در فضای زیبا و منحصر به فرد باغ و در فصول سرد سال در سالن های سرپوشیده آن برگزار کنید. یکی از زیبایی های فضای باغ تالار وجود استخر زیبا و نورپردازی شده آن است که جلوه زیبایی به باغ مخصوصاً در شب می دهد.

مدیریت و کارکنان تالار باغ سعادت دارای تخصص و تجربه بسیار بالایی هستند و سالها است که در این عرصه مشغول خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشند.

باغ تالار شمس العماره

تالارهای پذیرایی مناسب مراسم ختم و ترحیم

باغ تالار شمس العماره دارای سالن و  فضای بسیار مناسب بوده و در نزدیکی بهشت زهرای تهران واقع شده است و از این نظر بهترین گزینه ممکن برای کسانی است که می خواهند محل برگزاری مراسم ترحیم و سوگواری شان در نزدیکی بهشت زهرا باشد.

باغ تالار شمس العماره دارای وسعت زیاد و ظرفیت بالایی است. سالن های پذیرایی آن بدون ستون بوده و سیستم صوتی آن بسیار پیشرفته می باشد. همچنین تنوع بالایی در منوی غذایی دارد.

تالار برازنده

تالارهای پذیرایی مناسب مراسم ختم و ترحیم

تالار برازنده در محدوده مرکز تهران قرار گرفته و از این نظر دسترسی بسیار خوبی به کل نقاط تهران دارد. این تالار دارای دو سالن مجزا است و برای برگزاری مراسم ختم و ترحیم کاملاً مناسب است. همچنین مدیریت و کارکنان این تالار بسیار مجرب و کارآزموده بوده و در تمام فصول سال آماده پذیرایی از شما و مهمانانتان هستند.

تالار هتل پرشین پلازا

تالارهای پذیرایی مناسب مراسم ختم و ترحیم

تالار هتل پرشین پلازا در منطقه ای مناسب در مرکز شهر تهران با دسترسی مناسب از نقاط مختلف واقع شده و برای برگزاری انواع مراسم شامل مراسم ترحیم و سوگواری بسیار مناسب است.

هتل پرشین پلازا یک هتل بسیار شیک و تازه تأسیس است که تالار پذیرایی در طبقه فوقانی آن قرار گرفته است. طراحی و دیزاین تالار پذیرایی هتل پرشین پلازا بسیار شیک و جدید است و از این نظر می تواند مناسب هر سلیقه ای باشد. سالن های پذیرایی این هتل مجهز و مبله بوده و پرسنل آن مجرب و کارآزموده می باشند.

تالار رویال کلاسیک

تالارهای پذیرایی مناسب مراسم ختم و ترحیم

تالار رویال کلاسیک یک تالار مجلل و مناسب برگزاری مراسم ترحیم و یادبود است که در منطقه جنوب تهران واقع شده و میتواند میزبانی مناسب جهت کلیه مراسمات ختم و ترحیم شما باشد.

سالن های تالار رویال کلاسیک بسیار زیبا و شکیل بوده و دارای سیستم صوتی حرفه ای و پیشرفته می باشد. مدیریت و کارکنان تالار رویال کلاسیک بسیار با تجربه و مجرب بوده و سال ها است که در این عرصه مشغول فعالیت هستند.

تالار مجلل عطر یاس

تالار مجلل عطر یاس در اتوبان تهران-قم واقع شده و از آن جهت که به بهشت زهرا نزدیک است آماده برگزاری هر نوع مراسم ترحیم و ختم می باشد. از ویژگی های تالار پذیرایی عطر یاس این است که طرف قرارداد نیروهای مسلح، سازمان تأمین اجتماعی، سازمان بازنشستگان کشوری و سازمان علوم پزشکی است و بنابراین می تواند برای بسیاری اقشار مقرون به صرفه باشد.

از جمله دیگر امکانات آن می توان به پارکینگ بزرگ با ظرفیت بی نهایت، دکوراسیون مدرن و نورپردازی زیبا اشاره کرد.

با انتخاب هر یک از تالارهای معرفی شده در این مقاله می توانید مراسم ختم و سوگواری خود را به بهترین شیوه ممکن و با بهترین کیفیت برگزار کنید.

 


 

 
 

پیشنهادات تالارکده

$$$$
4.57 
 
 (7)
تالار مشاهیر
10% تخفیف

تالار پذیرایی و باغ تالار مشاهیر

تهران، خیابان ستارخان، جنب خیابان جهانی نسب
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-سفره‌عقد-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
4.00 
 
 (6)
15% تخفیف

تالار پذیرایی رویای آبی

تهران، خ پاسداران،- انتهای بوستان دوم (اخوان)، بلوار گیلان شرقی،- پلاک ۹، تالار پذیرایی رویای آبی
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-کافی‌شاپ-محل‌بازی‌کودک-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی
$$$$
4.22 
 
 (9)
تالار عروسی باشگاه نیاوران تجریش دربند
تخفیف ویژه

تالار پذیرایی باشگاه نیاوران

میدان تجریش، خیابان دربند(فناخسرو)،خیابان اسداللهی،خیابان حسینی،تالار پذیرایی باشگاه نیاوران
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-محل‌بازی‌کودک-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
4.14 
 
 (7)
تالار میزبان آریل
15% تخفیف

باغ تالار تشریفاتی آریل

تهران، بزرگراه آزادگان، احمد آباد مستوفی، بعد از میدان پیامبر، به سمت اتوبان ساوه، خروجی اول سمت راست، باغ تالار آریل
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محل‌بازی‌کودک-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-شمع‌آرایی-میوه

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :


 
کمک نیاز دارید؟
چت از طریق واتساپ