عقد و ازدواج در چه ایامی خوبه؟ برگزاری عقد و عروسی در اعیاد مذهبی

برگزاری مراسم عقد و عروسی در ایام و اعیاد مذهبی نیاز مند برنامه ریزی است. بسیاری از عروس و دامادها فکر کرده باشند و در رابطه با آن خیال پردازی و برنامه ریزی ذهنی هم کرده باشند. اما در واقعیت کل این فرایند بسیار سخت‌تر از چیزی است که تصور می‌شود. اینجا می‌شود حق را به قدیمی‌ها داد که می گویند “عروسی به چشم تماشاگر آسان  است.”

عقد و عروسی اعیاد مذهبی

البته نیازی نیست خود را نگران کنید یا بترسید. تمام این‌ها با یک برنامه ریزی دقیق و منظم قابل پیاده سازی به بهترین شکل است.

فقط لازم است لیستی از کارهای لازم و زمان مقرر برای انجام آن‌ها را بنویسید و سعی کنید مطابق آن همه چیز را پیش ببرید و از آن عقب نمانید.

برگزاری عقد و عروسی در اعیاد مذهبی

بعضی خانواده‌ها مراسم عقد و عروسی را به صورت همزمان برگزار می‌کنند و برخی دیگر ترجیح می‌دهند به صورت جداگانه و با فاصله زمانی اینکار را انجام دهند.

اما به هر صورت مرسوم است که خطبه عقد یا صیغه محرمیت در روز مبارکی مانند اعیاد و مناسبت‌های مذهبی خوانده شود تا زندگی مشترک جدید از ابتدا با برکت شروع شود.

نکته اینجاست که اگر شما هم مایل به انجام این سنت حسنه هستید، حتماً باید حداقل از یک ماه قبل از محضرخانه یا سالن عقد وقت بگیرید.

البته که در صورتی که مایل به برگزاری همزمان این مراسمات در تالار یا باغ تالار باشید، قطعاً یک ماه زودتر کافی نیست و باید از مدتی قبل برای رزرو کردن مکان مناسب اقدام کنید. توجه به این نکته ضروریست که به صورت لازم است حداقل از 6 ماه قبل از عروسی، روز و تاریخ را نهایی کنید.

ازدواج

این روزها با توجه به شرایط کرونا و رکود اقتصادی، برای حفظ سلامتی و  صرفه جویی در هزینه‌ها، خیلی از زوج‌های جوان به عقدهای محضری روی آورده‌اند و به دلیل داغ شدن بازار محضرها و سالن‌های عقد، عموماً امکانات خود را ارتقا داده‌اند و می‌توانند شرایط دلپذیری برای شما فراهم آورند.

همچنین ببینید : متن برای تبریک ازدواج

در تعیین روز عقد و عروسی به این مسئله هم توجه ویژه داشته باشید که در روزهای خاص ممکن است ترافیک سنگین‌تری برقرار باشد و رفت و آمد  برای شما و مهمانانتان سخت‌تر شود.

عروسی مذهبی

ازدواج در چه روزهایی نیک است؟

طبق روایات و سخنان ائمه و معصومین، روزهای یکم، دوم، ششم هفتم و هشتم و دوازدهم و چهاردهم و پانزدهم و بیست و هفتم و بیست و نهم هر ماه قمری برای این امر خوب هستند.

و بهتر است از روزهای هفت گانه مشهور به “کوامل”، سوم، پنجم، سیزدهم، شانزدهم، بیست و یکم، بیست و چهارم و بیست و پنجم ماه‌های قمری پرهیز شود.

همچنین گفته می‌شود که روزهای شنبه، یکشنبه، پنج شنبه و جمعه برای این امر بهتر هستند. و بهتر است از عقد در چهارشنبه اجتناب شود.

ازدواج آسان

امام علی (ع) توصیه کرده‌اند که بهتر است عقد در روز جمعه خوانده شود.

باید توجه داشت که همه بزرگان خواندن خطبه عقد و برگزاری مراسم عروسی در روزهای قمر در عقرب را نهی کرده‌اند.

چه ساعت‌هایی برای عقد بهتر هستند؟

عقد در ساعات گرمای اواسط روز، توصیه نمی‌شود و جاری شدن خطبه در شب، مستحب می‌باشد.

توجه : سایت تالارکده امکانی ایجاد کرده است که بتوانید کارت دعوت آنلاین بسازید و لینک آن را برای مهمانان و شرکت کنندگان حاضر در مراسم عروسی ارسال نمایید.

کلیک کنید و کارت عروسی خود را رایگان بسازید :

کارت عروسی آنلاین رایگان

مهم ترین اعیاد مذهبی برای عقد و عروسی

مهم‌ترین اعیاد مذهبی که برای عقد و عروسی حسابی پرطرفدار هستند عید غدیر، عید فطر، سالروز ازدواج حضرت علی و حضرت فاطمه، جشن مبعث پیامبر، عید میلاد پیامبر، نیمه شعبان،… می‌باشند.

اما ازآنجایی‌که معمولاً تعدد برگزاری مراسم عقد و عروسی در این اعیاد بسیار زیاد است، بهتر است در صورت تمایل برای برگزاری مراسم خود در یکی از این اعیاد، از چند ماه قبل مثلاً شش ماه زودتر برای رزرو تالار عروسی یا سالن عقد و انجام سایر کارهای مربوط به برگزاری مراسم، اقدام کنید.

نکته دیگری که باید در مورد برگزاری مراسم عقد و عروسی در نظر داشته باشید این است که هزینه تالارها و سایر مخارج مربوط به برگزاری مراسم در چنین ایام مبارکی بیشتر از سایر ایام سال است و بهتر است قبل از تصمیم‌گیری برای ازدواج در اعیاد محبوب مذهبی، در مورد بودجه‌بندی مراسم خود برنامه‌ریزی مشخصی داشته باشید.

تاریخ عروسی مذهبی

 


 
 

خدمات تالارکده

کارت عروسی آنلاین رایگان اینستاگرام تالار عروسی


 

تبلیغات


 
 

پیشنهادات تالارکده

$ $ $ $
تالار امرالد

تالار تشریفاتی امرالد

نارمک، بالاتر از میدان نبوت، مجتمع تجاری امرالد استار، طبقه چهارم و پنجم
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
تشریفات باغ‌ تالار نیان
15% تخفیف

مجموعه باغ تالارهای نیان

گرمدره - خیابان سعادتیه - خیابان واعظی
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
تالار پذیرایی رویای پارس
10% تخفیف

مجموعه تشریفاتی رویای پارس

فلکه دوم تهرانپارس - خیابان جشنواره - ابتدای خیابان ذهدی - تالار پذیرایی رویای پارس
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محل‌بازی‌کودک-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :