وام ازدواج ۱۴۰۲/ نحوه ثبت نام و شرایط دریافت وام

شرایط و میزان مبلغ وام ازدواج ۱۴۰۲  تعیین شد بر این اساس با تصویب اعضای مجلس شورای اسلامی، تسهیلات وام قرض الحسنه ازدواج ۱۰ ساله و برای هر یک از زوج هایی که از ابتدای سال 98 تاریخ ازدواج آن ها می باشد مبلغ 180 میلیون تومان برای هر فرد از زوج های بالای ۲۵ سال و برای برای آقایان زیر ۲۵ سال و خانم های زیر ۲۳ هر نفر ۲۲۰ میلیون تومان خواهد بود. این میزان وام با هدف کمک به جوانان در برگزاری مراسم عروسی و تشکیل خانواده اعطا می‌شود. باید توجه داشت که وام ازدواج از بانک ملی ایران اعطا می‌شود و پرداخت آن به صورت اقساطی و با نرخ سودی مشخص انجام می‌شود

ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۲

وام ازدواج ۱۴۰۲ وام ازدواج فقط به افراد ۱۴ تا ۵۰ سال که تا کنون وام ازدواج دریافت نکرده اند و همانطور که گفته شدتاریخ عقد آن ها از ۱ فروردین ۹۸ به بعد می باشد تعلق می گیرد.

در ابلاغیه شماره ۰۲/۴۵۱ مورخ ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ بانک مرکزی به بانک ها آمده است، براساس بند (الف) تبصره (۱۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور و جزء (۱) بند قانونی یادشده مقرر شده است:”مطابق با قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و قوانین مربوط به ایثارگران، از محل سپرده‌های قرض‌الحسنه اعم از جاری و پس انداز شبکه بانکی (غیر از بانکهای قرض الحسنه) پس از کسر سپرده قانونی را به قرض الحسنه، اختصاص داده و از طریق بانکهای عامل (به تشخیص شورای پول و اعتبار) به شرح بالا نسبت به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اقدام کنند .

همچنین ببینید : ” تالارهای ارزان قیمت ” / لیست از تالارهای طرح ازدواج اسان تالارهای شیک با قیمت مناسب

روش ثبت نام برای دریافت کمک هزینه ازدواج

 • ثبت نام و تکمیل فرم مربوطه از طریق سایت مربوطه برای هر يک از زوجين بصورت جداگانه.
 • دریافت کد رهگیری ۱۰ رقمی.
 • مراجعه به سايت پس از تعیین شعبه، جهت اطلاع از شعبه عامل اعطای وام ازدواج.
 • مراجعه به شعبه معرفي شده ظرف حداکثر ۱۲ روز  کاری، با به همراه داشتن مدارک لازم.
 • اتمام مراحل اخذ وام در شعبه مربوطه.

وام ازدواج چقدر است

نکات مربوط به ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۲

 • در صورت عدم مراجعه به شعبه مربوطه در مدت زمان تعيين شده ، اطلاعات ثبت نامي شما حذف خواهد شد.
 • تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوجین مبلغ ۱۸۰ میلیون تومان می باشد. که با توجه به مطالب گفه شده بالا قابل افزایش است.
 • متقاضيان دريافت تسهيلات قرض الحسنه ازدواج، پس از پذيرش توسط شعب بانک ها، حداکثر ظرف مدت ۶۰ روز کاری نسبت به تکميل مدارک مورد نياز اقدام نمايند و در صورت عدم تکميل مدارک، نام متقاضي از سامانه مربوطه حذف گردد تا امکان بهره مندی ساير متقاضيان در صف از تسهيلات مذکور و شفافيت عملکرد بانک ها به عمل آيد.
 • لازم به ذکر است متقاضیانی که قبلاً در سامانه مربوطه ثبت نام نموده اند، در اولویت پرداخت تسهیلات یادشده می باشد و تسهیلات مذکور با توجه به شرایط متقاضی، برای تمامی افراد در صف چه ثبت نام شده در سال ۱۴۰۲ و چه سنوات قبل مطابق با مبالغ مندرج در قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور قابل پرداخت خواهد بود.
 • تأخیر در پرداخت این تسهیلات یا دریافت ضمانت فراتر از حدود این قانون تخلف محسوب شده و در مراجع ذیصلاح قابل پیگیری است
 • افراد مندرج در قانون مذکور ایثارگری مشمول اخذ قرض‌الحسنه ازدواج به ميزان دو برابر افراد عادی می باشند
 • کلیه شهروندان ایرانی که خارج از کشور می باشند و گواهی ازدواج آن ها، توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران، در آن کشور، صادر شده است، نیز قادر به ثبت نام وام ازدواج می باشند و گواهی ازدواج آن ها، که مهر کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کشور مذکور در آن باشد، به عنوان سند ازدواج آن زوج، تلقی می شود.در صورتی که فقط یکی از زوجین، متقاضی دریافت وام ازدواج می باشد، فقط فرد مذکور، باید با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت نام وام ازدواج، جهت تحویل، به بانک و شعبه مورد نظر، مراجعه نموده و همچنین، فرد متقاضی، می بایست اصل شناسنامه زوج و یا زوجه خود را نیز به بانک، ارائه دهد.

همچنین ببینید : باغ تالار / رزرو بهترین مجموعه ها و باغ عمارت های عروسی

وام ازدواج 200 میلیونی

شرایط دریافت کمک هزینه ازدواج ۱۴۰۲

 • دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران
 • دارا بودن کارت ملی و همچنین، کد پستی محل سکونت فرد متقاضی وام ازدواج.
 • باتوجه به اینکه به هر فرد، فقط یک مرتبه، وام ازدواج تعلق می گیرد، بنابراین، فرد متقاضی، نباید قبلا این وام را دریافت کرده باشد. ( حتی در صورت ازدواج مجدد )
 • هریک از زوجین که متقاضی دریافت وام ازدواج ۱۴۰۲​ می باشد، می بایست یک ضامن معتبر و مورد تایید بانک، به بانک مورد نظر، معرفی نموده و علاوه بر آن نیز سفته، به مبلغ مورد نیاز، تحویل بانک دهد.

همچنین ببینید: سالن عقد تهران

مدارک لازم برای دریافت وام و کمک هزینه ازدواج

 • اصل و کپی سند ازدواج (عقدنامه)
 • اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه های زوجین
 • اصل و کپی کارت ملی دائم و یا موقت زوجین
 • کدپستی ده رقمی و آدرس کامل و دقیق محل سکونت زوجین
 • کدرهگیری ده رقمی دریافت شده از سایت، هنگام ثبت نام اینترنتی
 • اصل و کپی شناسنامه ضامن
 • اصل و کپی کارت ملی ضامن

امیدواریم از این مقاله استفاده کرده باشید / تالارکده


 
 

خدمات تالارکده

کارت عروسی آنلاین رایگان اینستاگرام تالار عروسی


 

تبلیغات


 
 

پیشنهادات تالارکده

$ $ $ $
باغ تالار پالیزی شهریار در ملارد
15% تخفیف

باغ تالار پالیزی

اتوبان لشکری، جاده اندیشه نرسیده به چهارراه ملارد، کیلومتر ۴جاده امام حسین، بلوار شهید مداحی
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
پذیرایی در تالار

تالار پذیرایی هتل بزرگ ارم

تهران - میدان ونک - بزرگراه شهید حقانی - بعد از کتابخانه ملی، تالار پذیرایی هتل ارم
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$ $ $ $
باغ تالار عروسی نیکان
10% تخفیف

باغ تالار نیکان

تهران، اتوبان آزادگان، خروجی فیروزبهرام، بعد از زیرگذر سمت چپ، انتهای بن بست نسیم
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :