اجاره لباس عروس از آن دسته از ایده هایی است که جنبه اقتصادی دارند. با توجه به محدودیت منابع مالی این گونه ایده ها میتوانند تاثیرات خوبی در آسانتر کردن ازدواج جوانان بگذارند . نظرات خود را درباره اجاره لباس عروس با تالارکده و سایر مخاطبان به اشتراک بگذارید.
در این مقاله به نحوه اجاره لباس عروس و مزایا و معایب آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

اجاره لباس عروس

  • مزایای اجاره لباس عروس
  • معایب اجاره لباس عروس
  • نکاتی در مورد اجاره لباس عروس
  • هزینه اجاره لباس عروس چقدر است؟

از کجا لباس عروس را اجاره کنیم؟

واقعیت : لباس عروسی ارزان نیست. عموماً یک لباس عروس فاخر و زیبا در دسته لباس های گرانقیمت جای می گیرند ، وقتی به این فکر می کنید که فقط یک بار در زندگی تان آنرا می پوشید (حتی اگر خلاقیت پیدا کنید و آنرا برای فرزندتان کنار بگذارید ) ، قیمت لباس عروس باز هم گران به نظر می رسد . “قیمت یک لباس عروس متوسط و یا حتی ارزان بین سه تا پنج میلیون تومان آب می خورد ،”

وقتی فقط آن لباس را حدود سه تا پنج ساعت می پوشید ، ارزش خرید آن منطقی به نظر نمی رسد. وقتی می توانید به جای این هزینه های غیر کاربردی به مسائل ریز و درشت دیگر در مراسم عروسی و هزینه های جانبی آن بپردازید عاقلانه تر است که به فکر اجاره یک لباس عروس مناسب برای این چند ساعت محدود باشید.
اگر به این نتیجه رسیدید که خرید لباس عروس یک هزینه اضافی است ، اجاره لبای عروس هم کاملا نیاز شما را بر طرف میکند ، اجاره یک گزینه محبوب است که به شما امکان می دهد در حالی که یک لباس گران قیمت را پوشیده اید ، و هزینه نسبتاً کمی هم بابت آن پرداخت کرده اید. شما می توانید به همراه شریک زندگی تان اولویت بندی کنید. آنچه که واقعاً بیشترین معنا و نیاز را برای روز عروسیتان را دارد را لیست کنید . ” چرا باید لباسی را بخریم که علاوه بر گران بودن قیمت ، همیشه به این فکر کنیم که در داخل چمدان یا کمد جای اضافی را اشغال کرده و به مأمن و تفرجگاه حشرات و آفات البسه تبدیل شده است ! ؟ ”

برخی از بوتیک های مخصوص عروس به جای خرید در صورتی که لباس عروس را فقط برای روز عروسی می خواهید ، این گزینه را ارائه می دهند. همچنین بسیاری از خدمات اجاره آنلاین عروسی با طیف گسترده ای از سبک ها برای انتخاب وجود دارند که کار را برای انتخاب و ایده گرفتن بسیار راحت تر می کنند. این کار به طور کلی مانند هر تجربه خرید آنلاین دیگر انجام می شود – در انتها شما لباس را بعد از اتمام پوشیدن برای آنها می فرستید. وقتی به فکر اجاره لباس عروسی هستید ، چند نکته مهم وجود دارد که باید در نظر بگیرید. بیایید فرایند تصمیم گیری را محدود کنیم .

مزایای اجاره لباس

مقرون به صرفه است

این احتمالاً بزرگترین دلیل برای همه و احتمالاً چیزی است که شما هم به آن فکر کرده اید. با اجاره لباس هایی که از خرید آنها در محدوده بودجه ما نمی گنجد به ما این امکان را می دهد که آنچه را دوست داریم انتخاب کنیم. از آنجا که شما فقط یک شب یا دو شب لباس را اجاره می کنید ، فقط ممکن است بتوانید از طراح بلند پروای رویایی خود را در لباسی ببندید که هرگز نتوانید هزینه خرید آنرا پرداخت کنید . اجاره لباس گزینه بسیار ارزانتر از خرید لباس است و اغلب باعث صرفه جویی معنا دار در مقایسه با خرید لباس عروسی می شود.
ممکن است بتوانید در لوازم جانبی نیز صرفه جویی کنید. برخی از شرکت های اجاره لباس عروسی بسته هایی را تهیه می کنند که می توانید با کاهش قیمت ، روی یک حجاب ، کفش و سایر لوازم جانبی بچسبانید.

نیازی به نگه داری ، اشغال فضای اضافی و شستن بعد از استفاده ندارد

نگهداری لباس عروسی نیز با هزینه هایی همراه است. موارد زیادی وجود دارد که در این مورد هیچ اطمینانی حاصل نمی شود که پارچه ظریف یک لباس عروسی به مرور زمان زرد می شود یا نه ؟ اما با اجاره ، دیگر نیازی به نگرانی در مورد محل نگهداری لباس عروسی مجلسی خود و یا نحوه حفظ آن ندارید. شرکت های اجاره ای نیز معمولا هزینه خشکشوئی لباس عروس را روی هزینه اجاره از مشتری دریافت می کنند. خشکشویی لباس عروس می تواند تا 200 هزارتومان یا بیشتر برای شما هزینه داشته باشددر صورتی که مزون ها یا خودشان لباس ها را به روش های مخصوص خشک شوئی می شویند و یا با خشک شویی های ارزانتر قرارداد دارند و هزینه های به مراتب کمتری برای این کار می پردازند. پس منطقی به نظر می رسد که خود را درگیر این کار نیز نکنید و لباس را پس از استفاده به مزون عروس برگردانید.

شما یک عروسی بدون دردسر خواهید داشت

پرو لباس عروس

اجاره لباس می تواند برای عروس های استرسی بسیار مناسب باشد ، زیرا برخی از اجاره دهندگان لباس عروس اارسال لباس عروس به درب آرایشگاه را هم انجام می دهند. با استفاده از این گزینه ، دیگر نیازی به نگرانی در مورد بسته بندی یا چین و چروک لباس ندارید. پیک های مزون بار ها این کار را انجام داده اند و با میزان حساسیت کار آشنایی کامل دارند. پس نگران نباشید.

نکات منفی اجاره لباس

لباس عروس اجاره ای

با اجاره لباس عروس گزینه های بیشتری در مقابل دارید

اگر به دنبال سبکی بسیار خاص هستید یا یک خریدار سخت پسند هستید ، اجاره ممکن است بهترین انتخاب نباشد. نه تنها گزینه های انتخابی شما محدود تر می شوند بلکه ممکن است متوجه شوید که لباس خاصی در تاریخ مورد نیاز شما در دسترس نیست. حتی اگر لباسی را که دوست دارید را بتوانید پیدا کنید ، ممکن است اندازه شما نباشد و معمولاً قادر به ایجاد تغییرات نیستید .

اگر به صورت آنلاین سفارش می دهید ، همیشه این احتمال وجود دارد که لباس عروسی رویاهای خود را دریافت نکنید و کاملاً متفاوت از تصویر باشد. خوشبختانه ، اکثر خدمات اجاره به شما این امکان را می دهند که قبل از اینکه متعهد اجاره آنها برای یک روز بزرگ باشید ، لباس را برای تست سفارش دهید ، اما این با هزینه ای همراه است.

شما مسئولیت خسارت و هزینه ها را بر عهده دارید

هنگام اجاره لباس عروس ، هزینه ها می توانند به سرعت اضافه شوند. اگر کار را به دقیقه 90 بیندازید ممکن است هزینه حمل و نقل ، بیمه و هزینه فورس و هزینه های اضافی بپردازید. همچنین در صورت عدم نگهداری مناسب از لباس ممکن است هزینه خسارت به گردنتان بیفتد. از لکه های نوشیدنی گرفته تا لکه های رژ لب ، تور های پاره شده گرفته تا درزهای شکافته ، لباس عروسی شما می تواند در روز مراسم آسیب های بسیاری ببیند. در حالی که بیمه – درصورت وجود – موارد جزئی را پوشش می دهد ، عروس و داماد معمولاً در صورت بروز خسارت قابل توجه ، مسئولیت هزینه لباس را بر عهده دارند.

جنبه های احساساتی آتی را نخواهید داشت!

اگر می خواهید لباس خود را برای همیشه حفظ کنید و احتمالاً آن را به نسل بعدی منتقل کنید ، اجاره احتمالاً برای شما مناسب نیست. برای بعضی از عروس ها ، یک لباس عروسی وراثت خاطرات یک عمر را در خود نگه می دارد ، و اجاره لباس یک ارزش احساساتی را از شما می گیرد.

در واقع یکی از نکته‌های منفی و بزرگ اجاره کردن یک لباس عروس برای عروس خانم به خصوص همین موضوع خواهد بود که دیگر خاطرات  یکی از مهم‌ترین شب‌های زندگی مشترکتان را که چه لباسی بر تن داشتید را نخواهید داشت و این موضوع برای عروس خانم‌هایی که کمی احساساتی نیز هستند می‌تواند تا حد زیادی دشوار باشد.

همچنین باید در نظر داشته باشید که برگزاری و روز مراسم و جشن عقد و عروسی برای هر کسی بک بار اتفاق میفتد و این موضوع ارزش این را دارد که لباس عروس خود رابرای برگزاری مراسم عقد و عروسی و همینطور نامزدی خود به کمک یک مزون طراحی آن را با هر سختی که می‌شود خریداری کنید.

با اجاره لباس نیز از تجربه خرید لباس عروس با خانواده و دوستان دور می شود. اگر این رویا را دارید که در اتاقی پر از نزدیکترین عزیزانتان لباس عروستان را بخرید ، اجاره ممکن است برای شما نباشد.

راهکاری سودمند برای اجاره لباس عروس

برخی از مزون های لباس عروس این امکان را دارند که لباس دوخت اول را نیز به مشتریانشان ارائه می کنند . به این ترتیب که لباس عروس را مناسب با ابعاد و اندازه های شما دوخته و مدل انتخابی خودتان را روی آن پیاده سازی می کنند. سپس آن لباس را به شما اجاره می دهند و بعد از پوشیدن توسط شما آن لباس را برای اجاره به دیگران ارائه می کنند . به این ترتیب شما لباس اختصاصی خود را سفارش داده اید و اندازه های لباس نیز کاملا مطابق با شماست. فقط تنها تفاوت با خرید این است که بعد از عروسی لباس را نگه نمی دارید و آن را به مزون بر می گردانید.

لباس عروس و ساقدوشهایش

هزینه این روش از اجاره صرف لباس عروس به مراتب بیشتر است ولی برای بسیاری مزایای این روش به معایبش می چربد!

نکاتی در مورد اجاره لباس عروس

نظرات مشتری را بخوانید

هنگام اجاره آنلاین ، اطمینان حاصل کنید که مشتریان قبلی درباره لباسهایی که چشمشان را می گیرد چه می گویند. سایز واقعی خود را بدانید ، بررسی نظرات مشتری ها را مطالعه کنید. برای هرکسی که با خرید آنلاین آشنا است ، می داند که چگونه ممکن است هر مارکتی حتی در سایزبندی یکسان نباشد.

همچنین خواندن و مطالعه نظرات کاربران و مشتریان آن مزون و فروشگاهی که لباس عروس اجاره می‌دهد می‌تواند به شما در ارزیابی کیفیت لباس عروس های آن مزون و فروشگاه نیز کمک کرده و به راحتی از آن موضوع اطمینان حاصل کنید؛ در واقع با مطالعه نظرات کاربران و مشتریان قبلی که از خدمات آن فروشگاه یا مزون اسفاده کرده‌اند، یک قدم شما را برای اجاره یک لباس عروس زیبا و مناسب نزدیک‌تر می‌کند.

هنگام مرور سایتهای اجاره ای از فیلترها استفاده کنید

مرور سایت بعضی اوقات می تواند کمی آزار دهنده باشد ، بنابراین یک ذهن باز داشته باشید ، در آنچه می خواهید انعطاف پذیر باشید و از فیلترهای [وب سایت] استفاده کنید. جستجوی خود را با فیلتر کردن مواردی مانند رنگ ، طول ، توری ، شکل ، آستین ، نوع بدن و تزئینات تسهیل کنید.

فقط بخش عروس را جستجو نکنید ، می توانید با مشاهده همه لباس ها با فیلتر رنگی که روی “سفید” تنظیم شده است ، به راحتی لباس عروس خود را پیدا کنید.

در مورد پوشیدن آن در اولین بار نگران نباشید

بخشی از راحتی کار در اجاره ، عدم تعهد است. اگر یک سبک را دوست ندارید ، به سادگی برگردید و یک سبک دیگر را انتخاب کنید. شاید مبلغی را برای جایگزینی بپردازید ، اما برای یافتن لباس راحت و بدون فشار ، هزینه معقولی است.

در حقیقت یکی از مزیت‌های خوب و بسیار مناسب اجاره کردن یک لباس عروس برای برگزاری مراسم عقد و عروسی است که شما می‌توانید بدون در نظر گرفتن مبلغ یک لباس عروس البته با پرداخت مبلغ اجاره‌ی کمی گران‌تر آن، آن را بپوشید و در مجموع از لباس عروس خود برای جشن عروسی راضی باشید.

هزینه اجاره لباس چقدر است؟

لباس عروس ساده

بسته به مزونی که شما از آن لباس عروس را اجاره می کنید ، می تواند تا میلیون ها تومان در یک لباس پس انداز کنید. به طور معمول می توانید لباس عروسی را با قیمتی در حدود 1 تا 4 میلیون تومان اجاره کنید ، اما بسته به مزون و اجاره دهنده ، هزینه های آنها نیز می تواند بسیار کمتر یا بیشتر باشد. همین لباس را در صورتی که بخواهید به صورت اجاره دوخت اول سفارش دهید قیمتی حدود 2 تا 5 میلیون تومان خواهد داشت. و در صورتی که برای خرید می خواهید قیمتش حدود 3 تا 8 میلیون تومان متغیر است.

لباس عروسی را از کجا اجاره کنیم؟

مدل لباس عروس

اگر به اجاره لباس عروسی خود بیش از خرید اعتقاد دارید ، گزینه های مختلفی برای این کار وجود دارد.وب سایت هایی هستند که صرفاً برای اجاره لباس عروسی توسعه یافته اند . همچنین مناطق مختلفی در شهر وجود دارند که بورس لباس های عروسی محسوب می شوند. بازار ، نازی آباد ، میدان هفت تیر ، خیابان ولیعصر و نوفل لوشاتو از معروف ترین بورس های خرید لباس عروس در تهران هستند. ولی گاهی لباس های عروس در مزون های محلی هم می تواند بسیار جالب توجه باشد. اگر شما هم در تهران و یا شهرستان ها مزون های خوبی می شناسید که لباس عروس اجاره میدهند در بخش نظرات همین مطلب بیان کنید که سایر اعضا هم بتوانند از آنها استفاده کنند.


 
 

ساخت کارت دعوت عروسی دیجیتال

کارت عروسی آنلاین رایگان


 

 
 

پیشنهادات تالارکده

$$$$
تالار مجلل کیان نواب
10% تخفیف

تالار پذیرایی مجلل کیان

بزرگراه نواب جنوب به شمال،خیابان محبوب مجاز شرقی(سینا)،خیابان خوشیاران جنوبی، روبروی بانک پاسارگاد
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
باغ تالار نیکان احمدآباد مستوفی
10% تخفیف

باغ تالار نیکان

تهران، اتوبان آزادگان، خروجی فیروزبهرام، بعد از زیرگذر ست چپ، انتهای بن بست نسیم
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
مجموعه تشریفاتی شاتو دو ورسای

باغ تالار تشریفاتی شاتو دُ ورسای

اتوبان همت غرب، آزادگان جنوب، کند روی فتح، ۵۰۰ متر بعد از احمد آباد مستوفی، خیابان علی صیاد شیرازی،انتهای خیابان پلاک ۲۱
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محل‌بازی‌کودک-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
قصر آیلین
پکیج ویژه مدیریت

تالار پذیرایی قصر آیلین

تهران-خیابان ستارخان،روبروی آتش نشانی، خیابان صحرایی، خیابان دستبند غربی
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-طرح‌ازدواج‌آسان-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :