جشنواره رمضان

تاثیر ویروس کرونا بر برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی

در دنیای قبل از کرونا، مراسم های عقد و جشن های عروسی به طرز خسته کننده ای قابل پیش بینی بودند. بلافاصله بعد از جشن نامزدی، عروس و داماد پروسه ی برنامه ریزی مراسم عروسی را با یک تشریفات عروسی و خدمات مجالس آغاز می کردند تا جشنی بی نقص و خاطره انگیز داشته باشند. اما با شروع همه گیری ویروس کرونا، برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی شکل تازه ای به خود گرفت.

تاثیر ویروس کرونا بر برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی

البته هیچ یک از ما در ابتدا اطلاعی از میزان تاثیر ویروس کرونا بر برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی نداشتیم. در واقع شیوع ویروس کرونا تا مدتی فکر گرفتن جشن عروسی را از ذهن همه ی عروس و داماد ها پاک کرد. سالن های پذیرایی و باغ تالارهای عروسی تعطیل شدند، خدمات مجالس و تشریفات عروسی ارئه ی خدمات به عروس و دامادها را متوقف کردند و برگزاری بسیاری از مراسم ,ها در سالن عقد و تالار عروسی تا مدت نامعلومی به تعویق افتاد. تاثیر ویروس کرونا بر برگزاری جشن عقد و مراسم عروسی تا حدی بود که بسیاری از عروس و دامادها به کل از گرفتن جشن منصرف شدند.

اما با گذشت زمان، خدمات مجالس و تشریفات عروسی تصمیم گرفتند خود را با شرایط موجود وفق دهند، عروس و دامادها نیز به برگزاری جشن های کوچک و با تعداد مهمانان کم رو آوردند. اما سالن عقد و پذیرایی و باغ تالارهای عروسی همچنان اجازه ی فعالیت نداشتند، مگر در مواردی نادر.

شیوع ویروس کرونا

دیگر حتی تصور جمع شدن دویست نفر دور هم دریک سالن پذیرایی سر پوشیده دشوار و ترسناک بود.  برگزاری مراسم عروسی مجازی نیز راهکار موثر دیگری بود که در نتیجه ی شیوع ویروس کرونا در ذهن خلاق بسیاری از عروس و دامادها و مسئولان خدمات مجالس و تشریفات عروسی ظهور کرد. عقد محضری در اتاق عقد های کوچک نیز ایده ی دیگری است که به برگزاری مراسم عروسی در دوران شیوع کرونا کمک می کند.

تاثیر ویروس کرونا بر برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی

پس از انتشار خبر کشف واکسن کرونا و تولید انبوه آن، امید ها برای کاهش تاثیر ویروس کرونا بر برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی جان تازه ای گرفت. البته هنوز هم نمی توان برنامه ریزی مراسم عروسی را به سبک قبل از ویروس کرونا انجام داد. در خوشبینانه ترین حالت، واکسیناسیون عمومی کرونا بیش از یک سال طول خواهد کشید. به همین خاطر هم اگر عروس و دامادی قصد برگزاری عروسی عادی را دارند باید حداقل تا یک سال دیگر صبر کنند. البته به طور کلی دنیای بعد از کرونا برای همیشه با دنیای پیش از کرونا متفاوت خواهد بود و حتی کشف واکسن نیز این واقعیت را تغییر نخواهد داد.

تاثیر ویروس کرونا بر برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی

در حال حاضر نیز بسیاری از سالن های عروسی، خدمات مجالس و تشریفات عرسی عروس و داماد ها را تشویق می کنند تا برگزاری مراسم های عقد و جشن های عروسی را از سر بگیرند. با گسترش تولید واکسن و واکسیناسیون عمومی در سراسر جهان برگزاری مراسم های جشن و شادی به روال عادی خود باز خواهد گشت. همین امید به زندگی دوباره و ساختن جهانی عاری از ویروس کرونا و مرگ و میرهای ناشی از آن ما را به حفظ صبر و آرامش دعوت می کند. این روزهای تلخ نیز به پایان خواهند رسید و به زودی شاهد پایان تاثیر ویروس کرونا بر برگزاری مراسم های عروسی خواهیم بود.

تالارهای پیشنهادی

مقالات مشابه

مراحل ساخت کارت عروسی با گوشی ایفون و ios
لیست بهترین دفاتر ازدواج و طلاق گوهردشت کرج
متن کارت عروسی دیجیتال
بهترین آتلیه عروس چیتگر

آخرین دیدگاه‌ها

ملکی
باغ تالار پرنیان

قیمت ورودی باغ تالار پرنیان رو میخواستم و همچین منوهای تالار . برای ۲۵۰ نفر اسفند ماه. تشکر از شما.\

بدون نام
متن عقد آریایی به نام نامی یزدان

حرف مجانی میزنید.. کدوم مردم؟ مردم ما مسلمان، عاقل و مهربان اند که سنت رسول خدا را از هرچیز بیشتر می‌ستایند..

خرسندي
تالار پذیرایی قصر فراز

سلام و خسته نباشید امشب عروسی داشتیم و واقعا از تالار راضی بودیم دکوراسیون زیبایی داره و بسیار غذای با کیفیت و خیلی راضی بودیم

مجیدمهدیون
باغ تالار قصر ملک

ازنظر غذا واقعا عالی و درمورد عذا هیچگونه دزدی نداره این تالار

بینام
باغ تالار vip شهریار

ما مراسم یکی از فامیلامون اینجا بود خیلی وضع پذیراییشون افتضاح هست خصوصا پرسنل خیلی بی ادبانه پذیرایی میکنند و هی میوه و شیرینی از سر میز ما برمی‌داشتند میزاشتن یجا دیگ و خیلی بد رفتار کردن و اینکه باید قبل از ورود مهمان میوه و شیرینی باشه نه بعد از اینکه مهمون میاد میشینه

بدون نام
تصاویر ازدواج حسن یزدانی و همسرش

ان شاءالله خوشبخت بشه و درکنار هسرش سلامت باشن با آرزوی سلامتی 🧡🐣

آرام
تالار پذیرایی ارغوان طلایی

مدیریت بسیار دلسوز و توانا. پرسنل خوش برخورد و مجرب. غذای فوق العاده و با کیفیت. ممنون از جناب آقای خاکباز

بدون نام
10 آهنگ تانگو خارجی

بسیار ممنون از نویسنده و سایت خوب تالارکده. واقعا کار ماها رو راحت میکنید با یک کلیک به کل نیازمون میرسیم. آهنگ ها رو خیلی دوست داشتم خدا به شما برکت بده ... من ۳ آهنگ برای رقص تانگو انتخاب کردم قبلش باید با همسرم تمرین کنم جالب اینکه قبلا هم ویدیوی آموزش رقص تانگو هم تو سایت خودتون دیدم.

نظرات کاربران