در دنیای قبل از کرونا، مراسم های عقد و جشن های عروسی به طرز خسته کننده ای قابل پیش بینی بودند. بلافاصله بعد از جشن نامزدی، عروس و داماد پروسه ی برنامه ریزی مراسم عروسی را با یک تشریفات عروسی و خدمات مجالس آغاز می کردند تا جشنی بی نقص و خاطره انگیز داشته باشند. اما با شروع همه گیری ویروس کرونا، برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی شکل تازه ای به خود گرفت.

تاثیر ویروس کرونا بر برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی

البته هیچ یک از ما در ابتدا اطلاعی از میزان تاثیر ویروس کرونا بر برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی نداشتیم. در واقع شیوع ویروس کرونا تا مدتی فکر گرفتن جشن عروسی را از ذهن همه ی عروس و داماد ها پاک کرد. سالن های پذیرایی و باغ تالارهای عروسی تعطیل شدند، خدمات مجالس و تشریفات عروسی ارئه ی خدمات به عروس و دامادها را متوقف کردند و برگزاری بسیاری از مراسم ,ها در سالن عقد و تالار عروسی تا مدت نامعلومی به تعویق افتاد. تاثیر ویروس کرونا بر برگزاری جشن عقد و مراسم عروسی تا حدی بود که بسیاری از عروس و دامادها به کل از گرفتن جشن منصرف شدند.

اما با گذشت زمان، خدمات مجالس و تشریفات عروسی تصمیم گرفتند خود را با شرایط موجود وفق دهند، عروس و دامادها نیز به برگزاری جشن های کوچک و با تعداد مهمانان کم رو آوردند. اما سالن عقد و پذیرایی و باغ تالارهای عروسی همچنان اجازه ی فعالیت نداشتند، مگر در مواردی نادر.

شیوع ویروس کرونا

دیگر حتی تصور جمع شدن دویست نفر دور هم دریک سالن پذیرایی سر پوشیده دشوار و ترسناک بود.  برگزاری مراسم عروسی مجازی نیز راهکار موثر دیگری بود که در نتیجه ی شیوع ویروس کرونا در ذهن خلاق بسیاری از عروس و دامادها و مسئولان خدمات مجالس و تشریفات عروسی ظهور کرد. عقد محضری در اتاق عقد های کوچک نیز ایده ی دیگری است که به برگزاری مراسم عروسی در دوران شیوع کرونا کمک می کند.

تاثیر ویروس کرونا بر برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی

پس از انتشار خبر کشف واکسن کرونا و تولید انبوه آن، امید ها برای کاهش تاثیر ویروس کرونا بر برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی جان تازه ای گرفت. البته هنوز هم نمی توان برنامه ریزی مراسم عروسی را به سبک قبل از ویروس کرونا انجام داد. در خوشبینانه ترین حالت، واکسیناسیون عمومی کرونا بیش از یک سال طول خواهد کشید. به همین خاطر هم اگر عروس و دامادی قصد برگزاری عروسی عادی را دارند باید حداقل تا یک سال دیگر صبر کنند. البته به طور کلی دنیای بعد از کرونا برای همیشه با دنیای پیش از کرونا متفاوت خواهد بود و حتی کشف واکسن نیز این واقعیت را تغییر نخواهد داد.

تاثیر ویروس کرونا بر برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی

در حال حاضر نیز بسیاری از سالن های عروسی، خدمات مجالس و تشریفات عرسی عروس و داماد ها را تشویق می کنند تا برگزاری مراسم های عقد و جشن های عروسی را از سر بگیرند. با گسترش تولید واکسن و واکسیناسیون عمومی در سراسر جهان برگزاری مراسم های جشن و شادی به روال عادی خود باز خواهد گشت. همین امید به زندگی دوباره و ساختن جهانی عاری از ویروس کرونا و مرگ و میرهای ناشی از آن ما را به حفظ صبر و آرامش دعوت می کند. این روزهای تلخ نیز به پایان خواهند رسید و به زودی شاهد پایان تاثیر ویروس کرونا بر برگزاری مراسم های عروسی خواهیم بود.


 
 

ساخت کارت دعوت عروسی دیجیتال

کارت عروسی آنلاین رایگان


 

 
 

پیشنهادات تالارکده

$$$$
باغ تالار مهران عقد فضای باز
10% روی کل قرارداد

باغ تالار مهران

تهران، انتهای همت غرب، بعد از تقاطع جنت آباد، انتهای شهید باکری شمالی، تقاطع سیمون بولیوار، خیابان بام زسک
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
پذیرایی از میهمانان تالار هتل پرشین پلازا
پکیج ویژه

تالار پذیرایی هتل پرشین پلازا

خیابان سهروردی خیابان میرزایی زینالی شرقی
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-روف‌گاردن-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
باشگاه نیاوران برگزار کننده جشن عروسی
تخفیف ویژه

باشگاه تشریفاتی نیاوران

میدان تجریش، خیابان دربند(فناخسرو)، خیابان اسداللهی، خیابان حسینی، باشگاه تشریفاتی نیاوران
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-محل‌بازی‌کودک-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار پریسا بلوار پروین
10% تخفیف

تالار پذیرایی پریسا

تهرانپارس، بلوار شاهد (پروین)، نبش خیابان ۲۱۲(شهید عمارستانی)
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-طرح‌ازدواج‌آسان-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :