11 نکته برای برگزاری مراسم عروسی در باغ تالار و فضای باز

زمانی که شما یک فضای باز مانند باغ تالار را برای برگزاری مراسم عروسی خود انتخاب می‌کنید باید به نکات مهم و قابل اهمیتی نیز توجه داشته باشید تا در حین زمان برگزاری مراسم مشکلی برای شما و مهمانان به وجود نیاید و همه چیز به صورت نرمال پیش برود.

مراسم دامادی و عروسی یکی از مراسم مهمی است که در بسیاری از کشورها در جهان برگزار می‌شود. مراسم دامادی به عنوان یک مراسم خانوادگی و اجتماعی، با هدف جشن و شادی برگزار می‌شود و در بسیاری از کشورها، این مراسم به عنوان یکی از رویدادهای رسمی و مهم، مورد توجه قرار می‌گیرد.

در صورتی که می‌خواهید در فضای باز عروسی خود را برگزار کنید در صورت عدم رعایت برخی از اصول ممکن است مشکلاتی به وجود بیاید و باعث عدم رضایت شما و مهمانانتان شود به همین دلیل رعایت برخی از نکات مهم برای برگزاری عروسی در فضای باز مانند باغ تالارها ضروری می‌باشد.

همچنین چند نکته نیز برای برگزاری زیباتر مراسم عروسی در فضای باز وجود دارد که به برخی از آن‌ها نیز می‌پردازیم

مراسم عروسی در فضای باز

در این مقاله سعی داریم تا شما را با 11 نکته مهم و اساسی برای برگزاری مراسم عروسی در فضای باز مانند باغ تالار آشنا کنیم که در واقع می‌توانند کمک زیادی به شما در انتخاب یک مکان مناسب برای برگزاری مراسم عقد فضای باز بکنند.

همچنین باید در نظر داشت در خلال این مقاله صرفاً سعی می‌شود تا با ذکر نکاتی مهم و کاربردی در رابطه با برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی در فضای باز عروس و دامادها و تمامی زوج‌های جوانی که علاقه‌مند به این موضوع هستند بتوانند با دید بهتری انتخاب نهایی خود را انجام بدهند.

نکاتی مهم برای برگزاری مراسم عروسی در باغ تالار و فضای باز

باغ تالار و عروسی در فضای باز

 • یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید برای برگزاری عروسی در فضای باز رعایت کنیم آماده سازی برای باران است. حتی اگر پیش بینی هوا 100% آفتابی بود باز هم به آن اکتفا نکنید و برای باران بستر سازی داشته باشید تا حتی اگر 1% با بارش باران مواجه شدید مراسم بر هم نخورد.
 • تهیه وسایل گرمایشی برای مهمانان یکی از دیگر نکاتی می‌باشد که باید به آن توجه کرد. با توجه به این که شما در فضای باز مراسم خود را برگزار می‌کنید باید وسایل گرمایشی برای مهمانان خود تهیه کنید تا در صورت لزوم از آن‌ها استفاده کنید.
  همچنین سعی داشته باشید تا از نوشیدنی‌های گرم نیز مانند شکلات داغ برای پذیرایی استفاده کنید تا مهمانان راحت باشد.
 • جشن عروسی در باغ نیازمند برنامه‌ریزی مطلوب و منظم است. برای برگزاری این جشن‌ها، می‌توان از خدمات تیم‌های حرفه‌ای و متخصص در زمینه برگزاری مجالس استفاده کرد.
  این تیم‌ها با بررسی موقعیت جغرافیایی، شرایط آب و هوایی و نیازهای مشتری، بهترین پیشنهادها را ارائه می‌دهند تا جشن عروسی شما به شیوه مناسبی به نتیجه برسد.
 • در صورتی که مهمانان شما از مسافتی را برای رسیدن به محل برگزاری مراسم طی می‌کنند حتماً برای خودروهای آنها پارکینگ مناسبی در نظر بگیرید تا خیال مهمان‌ها از بابت خودروهای خود راحت باشد و دیگر نیازی نباشد بابت پارک خودرو ماشین خود را در مکانی دیگر پاک کنند.

باغ تالار

 • در صورتی که از شمع آرایی استفاده می‌کنید سعی کنید شمع‌ها را در مکانی قرار دهید که وزیدن باد موجب خاموش شدن شمع‌ها نشود و نیازی نباشد پشت سر هم شمع‌ها را دوباره روشن کنید.
  پس قبل از شمع آرایی جهت وزیدن باد را تشخیص دهید و در مکانی که باد موجب خاموشی شمع‌ها نمی‌شود را برای شمع آرایی انتخاب کنید.
 • سعی کنید از فانوس برای روشنایی مسیر پیاده روی عروس و داماد استفاده کنید. با استفاده از فانوس در کنار مسیر پیاده روی عروس می‌توانید فضایی رمانتیک و زیبا را به وجود بی آورید که این کار باعث زیباتر شدن مراسم عروسی نیز می‌شود و عروس و داماد و حتی مهمانان نیز از آن لذت می‌برند.
 • امروز در بعضی از باغ تالارها مراسم عروسی از عصر شروع می‌شود. در صورتی که زمان برگزاری شما در روز می‌باشد سعی داشته باشید حتماً از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید و همچنین همراه خود داشته باشید تا صورت شما زیر آفتاب اذیت نشود و به راحتی از مراسم لذت ببرید.
 • در صورتی که شما می‌خواهید در باغ عروسی و فضای باز مراسم عروسی خود را برگزار کنید حتماً از سایه بان در روز استفاده کنید. زیرا اگر مهمانان زیر تابش نور آفتاب باشند باعث عدم رضایت از نحوه برگزاری مراسم می‌شوند و این برای میزبان به هیچ وجه خوشایند نیست.
  پس حتماً برای آسایش و راحتی مهمانان از سایه بان استفاده کنید تا مهمانان از مراسم لذت ببرند.

عروسی

 • زمانی که شما می‌خواهید در یک باغ تالار فضای باز مراسم عروسی خود را برگزار کنید توجه داشته باشید تا به محیط زیست آسیبی وارد نشود به طور مثال زمانی که به دور یک درخت چراغ وصل می‌کنید توجه داشته باشید که برق به شاخ و برگ درختان صدمه‌ای نرساند.
  پس به طور کلی مراسم خود را به طوری برگزار کنید که آسیبی به محیط زیست وارد نشود.
 • یکی دیگر از نکات حائز اهمیت در زمان برگزاری مراسم عروسی در فضای باز مانند باغ تالار نحوه پذیرایی با نوشیدنی‌ها می‌باشد. به طور مثال زمانی که شما در فضای باز مراسم برگزار می‌کنید
  اگر از نوشیدنی‌های گرم مانند قهوه برای پذیرایی استفاده می‌کنید؛ سعی کنید تا قبل از سرد شدن و بی مزه شدن و یا اگر از نوشیدنی‌های خنک مانند شربت استفاده می‌کنید تا قبل از گرم شدن شربت نوشیدنی آن را به دست مهمانان بسپارید تا مهمانان از نوشیدنی‌های خود لذت ببرند.
 • یکی از نکات بسیار مهم برای برگزاری مراسم در فضای باز داشتن مجوزهای لازم برای هر گونه فعالیت مانند آتش بازی و … می‌باشد.
  سعی کنید قبل از برگزاری مراسم هر گونه مجوز لازم برای برگزاری مراسم در فضای باز و باغ تالار را کسب کنید تا در زمان برگزاری مراسم مشکلی برای شما و مهمانان به وجود نیاید و بتوانید با برگزاری یک مراسم ایده آل شبی رؤیایی و خاطره انگیز برای خود رقم بزنید.

نکات مهم عروسی در فضای باز

تمام این مواردی که گفته شد جزو مهم‌ترین نکاتی است که هر عروس و دامادی برای برگزاری مراسم عروسی خود در فضای باز و باغ تالار باید آن‌ها را رعایت کنند تا در زمان برگزاری مراسم مشکلی برای آن‌ها پیش نیاید و بتوانند با برگزاری یک مراسم زیبا و جذاب بدون هر گونه حادثه‌ای شبی خاطره انگیز و رؤیایی را برای خود رقم بزنند که همیشه در یادها باقی بماند.

عروسی در باغ شخصی

عروسی در باغ شخصی برای بسیاری از زوج‌های جوان به دلیل جذابیت ظاهری و هزینه کمتر نسبت به سایر روش‌های برگزاری عروسی با شیوه‌ی مورد علاقه‌شان محبوب شده است. اما قبل از تصمیم‌گیری برگزاری عروسی در باغ خانه خود، باید برخی نکات را مدنظر قرار دهید.

 1. تعیین محل تعیین محل باغی برای برگزاری عروسی از موارد مهمی است که قبل از هر چیزی باید مدنظر قرار بگیرد. برای برگزاری عروسی در باغ خود، ابتدا باید مطمئن شوید که باغ شما به اندازه کافی بزرگ است و همچنین از نظر امکاناتی که ارائه می‌دهد، کفایت می‌کند.
 2. اجاره مبلمان، دکوراسیون و سایر وسایل در صورتی که باغ شما دارای مبلمان، دکوراسیون و سایر وسایلی که برای برگزاری عروسی لازم هستند نیست، باید از یک شرکت راهنمایی عروسی درخواست کمک بگیرید.
  این شرکت‌ها اجاره مبلمان، دکوراسیون و سایر وسایلی مانند صندلی، میز، تخت عروس، پرده زنبورداری و چراغ‌های آل ای دی ارائه می‌دهند.
 3. هزینه برگزاری عروسی در باغ خانه با برگزاری عروسی در باغ خانه، می‌توان هزینه‌های بسیاری از جمله اجاره محل برگزاری، اجاره خودروهای لوکس و غذاها و نوشیدنی‌های آماده را کاهش داد.
  این هزینه‌ها از ازدواج‌های سنتی در محل‌های رسمی به خصوص در شهرهای بزرگ کمتر می‌شود. با این حال باید توجه داشت که برای برگزاری یک عروسی در باغ خانه هزینه‌هایی باید صرف شود که از جمله آن‌ها می‌توان به هزینه اجاره مبلمان و دیزاین دکوراسیون اشاره کرد

سخن پایانی

عروسی و عقد در فضای باز

تعداد زیادی از زوج‌های جوان و همچنین بسیاری عروس و دامادها هستند که علاقه زیادی به برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی خود در یک باغ تالار و فضای باز دارند اما باید در نظر داشت که قبل از هر تصمیمی باید به طور کامل و تا حد ممکن به بیشتر زوایای آن انتخاب به خوبی آگاهی داشت.

برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی در فضای باز سالیان سال است که در بین عروس و داماد و زوج‌های جوان از طرفداران زیادی برخوردار است و به دلیل فواید زیادی که در برگزاری مراسم و جشن در اختیار عروس و داماد و میهمانان دعوتی به جشن قرار می‌دهد خیلی‌ها به سراغ این انتخاب می‌روند.

مراسم عقد در فضای باز و عروسی در فضای باز

همچنین باید توجه کرد باغ تالارهای زیادی در سطح شهر تهران وجود دارند که در این امر می‌توانند بهترین نوع خدمات را به عروس و دامادها و تمامی زوج‌های جوانی که قصد برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی خود در یک فضای باز را دارند ارائه می‌کنند که عروس و دامادهای محترم می‌توانند همه این باغ تالارها و سالن عقدهای فضای باز در تهران و حومه تهران را به راحتی در وب‌سایت تالارکده مشاهده کنند و ویژگی‌ها، خدمات و انواع قیمت‌های آن‌ها را به خوبی بررسی کرد ه و در نهایت انتخابی مطمئن و ایده آل در این زمینه داشته باشند.

تالارهای پیشنهادی

مقالات مشابه

وسایل بله برون از کجا بخرم
چقدر قبل عروسی باید کارت دعوت پخش کرد?
تالار بزرگ پامچال (جاده اصفهان - شیراز)
قصر امپراطور یکی از بزرگ‌ترین تالارهای عروسی در هرات

آخرین دیدگاه‌ها

شمشیری
باغ تالار تک درخت

منو سیلور برای ۲۵۰ نفر چقد میشود

شمشیری
باغ تالار مجنون

هزیمت برای ۲۵۰ نفر مهمان برای مهرماه چقد میشه

بدون نام
خرید بازار و چمدان عروس و داماد

به نظر من اشتباهه که خانواده عروس یا داماد این موارد رو تهیه کنن. عروس و دامادی که نتونن روی پای خودشون وایسن بعدا دچار مشکلات زیادی میشن. بهتره عروس و داماد با درآمد شخص خودشون این وسایل رو به تدریج تهیه کنن.

نقدیان
تالار پذیرایی میثاق ارتش

ماتالارمیثاق 1مراسم داشتیم،همه چیزعالی بود،حتی به کارکنان انعام دادیم،نگرفتن،کلیه ی غذاهاومیوه و شیرینی ماروکامل بعدازمراسم تحویل شد.

بدون نام
تالار پذیرایی باشگاه نیاوران

سلام ایشالله همیشه مراسم عروسی باشه و خوشی ما چند وقت پیش مهمان این تالار بودیم،برخورد پرسنل مجموعه خوب بود تنها عیب اون شب سردی غذا بود واقعا با وجود کلی منو و سلف سرویس همه ی غذا ها سرد سرد بودن

نوشین
باغ تالار عمارت فاخر

سلام هزینه ها برای حدود ۱۵۰ نفر شهریور ماه رو میخواستم بدونم

آرمان
کلاس های رقص عروس و داماد برای جشن عروسی

سلام رقص‌دو نفره برای عروس و داماد لطفا مسیر ارتباطی را اعلام‌بفرمایید

سارا
عروسی های مختلط در باغ تالارهای تهران

سلام چند کمله حرف منطقی یک مقدار به نظر کلمه مختلط غلطه. ممکنه هر خانواده ای با تعداد زیاد در یک مهمانی دور هم جمع باشند آیا بگیم مختلط درسته ؟ استخر مختلط قطعا بد و با فرهنگ ما سازگار نیست. این یک باغ تالار رو که ممکنه بخشی از مراسم مهمانان و محارم دور هم باشند انقدر ازش بد گفته بشه هم صحیح نیست. اینکه پوشش ها نامناسب و زننده باشه و آقایان مشروبات الکلی مصرف کنند و جو ناسالم برای خانواده باشه اصلا مطلوب خانواده ها نیست و قطعا هیچکس این شرایط رو نمیپسنده. من این بخش رو جدا میکنم ولی اینکه بعضی ها با رعایت اصول و عقاید و احترام بخواهند یک مراسم مهمانی داشته باشند آیا باید مواضع تند گرفت ؟ آیا نباید به دیدگاه و تفکر مردم احترام گذاشت ؟ ممنو از اینکه دیدگاه من رو منتشر میکنید و ممنون از اینکه وقت گذاشتید و مطالعه کردید.

لیست بهترین باغ تالار‌های تهران