روند پیوند خوردن دل‌های عاشقتان در ایران رویدادهای خاصی را در دل خود جایی داده است، رویدادهایی مانند مراسم خواستگاری، عقد، عروسی و … که در این مراسم‌های مهم تصمیم ‌ها و شروطی ذکر و نهایی می‌شوند که در صورت پذیرش و توافق طرفین وصلت صورت می‌گیرد، یکی از مهم‌ترین شروط در روند ازدواج تقسیم بندی جهیزیه می‌باشد؛

در طی سال‌های اخیر جهیزیه به خودی خود نام عروس را در کنار خود ثابت کرده که این موضوع باعث شده بسیاری از افراد فکر کنند تهیه این اقلام صرفا وظیفه خانواده عروس می‌باشد اما این طرز فکر به طور کل اشتباه است، در ادامه قصد داریم شما عزیزان را بیشتر با لیست جهیزیه داماد آشنا کنیم.

البته در برخی از شهر های مختلف ایران ممکن است برخی از رسوم متفاوت باشد و تعداد اقلامی که توسط داماد تهیه می‌شود متفاوت باشد.

لیست جهیزیه داماد

در روند تهیه جهیزیه، فکر همه به فکر جهیزیه عروس است اما تنها خانواده عروسی نیستند که دست به خرید لوازم منزل می‌زنند بلکه خانواده داماد هم می‌بایست در این روند دست به کار شوند و با تهیه اقلام مشخص شده وسایل خانه رؤیایی مشترک خود را تکمیل کنند.

لیست جهیزیه داماد

لیست اقلام جهیزیه داماد

لیست جهیزیه داماد امری ثابت و مقرر شده نیست، بلکه تمام خانواده‌ها وابسته به فرهنگ و دیرینه خود تصمیم به نهایی کردن لیست اقلامی که می‌بایست داماد تهیه کند می‌گیرند، اما در این بین اقلامی وجود دارند که در اکثر فرهنگ‌ها جای خود را در لیست جهیزیه داماد سفت کردند، ما در ادامه قصد داریم به شما عزیزان با ذکر لیست کاملی از جهیزیه داماد شما عزیزان را در روند تهیه این لیست یاری کنیم تا شما بتوانید با توجه به قیمت جهیزیه کامل داماد سال ۱۴۰۱ تصمیم خود را نهایی کنید؛ با ما همراه باشید.

۶ لوازم ضروری که خریدشان بر عهده داماد است

از آن‌جایی که اقلام مشروط شده در لیست جهیزیه داماد در مراسم خواستگاری تعیین می‌شوند، شما می‌بایست تا قبل از مراسم خواستگاری با در نظر گرفتن رسم و رسومات خانوادگی خود با اقلامی که به طور معمول در لیست این جهیزیه قرار دارند آشنا شوید تا در روند مراسم خواستگاری و نهایی کردن تصمیمات خود دچار مشکل نشوید و به راحتی بتوانید با خانواده طرف مقابل خود به تفاهم برسید.

همچنین ببینید: ست بله برون عروس (مدل های جذاب و ایده ها‌ جهت تزیین ست بله برون)

 1. لوازم صوتی و تصویری

لوازم صوتی تصویری یکی از مهم‌ترین اقلامی می‌باشد که در اکثر مواقع در لیست جهیزیه داماد دیده می‌شود از این رو شما می‌توانید با توجه به رسم و رسومات خانوادگی خود و همچنین صحبت‌هایی که در مراسم خواستگاری نهایی می‌کنید این قلم جنس مهم و اساسی را در لیست جهیزیه داماد قرار دهید.

لیست جهیزیه ضروری داماد

لیست جهیزیه لوازم صوتی و تصویری داماد شامل:

 • تلویزیون
 • میز تلویزیون
 • سینما خانوادگی
 • و…
 1. نیمی از فرش مورد نیاز منزل

یکی دیگر از اقلام مهمی که در  اکثر لیست‌ها به چشم میخورد به اشتراک گذاشتن هزینه فرش موردنیاز منزل به صورت مساوی می‌باشد، این موضوع بدین منظور می‌باشد که زوجین قصد خرید و یا اجاره خانه‌ای را داشته باشند که نیاز به ۴ تخته فرش دارد، شما می‌توانید در لیست جهیزیه داماد این شرط را نهایی کنید که خرید ۲ تخته بر عهده داماد و ۲ تخته دیگر به عهده عروس می‌باشد.

جهیزیه داماد چی ببریم؟

 1. لوستر موردنیاز تمام منزل

یکی از اقلامی که شما عزیزان می‌توانید در این لیست جایی دهید لوستر موردنیاز تمام منزل می‌باشد، در این روند شما می‌توانید در مراسم خواستگاری با خانواده طرف مقابل خود به این نتیجه برسید که خرید لوسترهای موردنیاز منزل بر عهده داماد می‌باشد؛ این قلم شامل لوستر پذیرایی، آشپزخانه، اتاق ها و … می‌باشد.

قیمت جهیزیه کامل داماد سال ۱۴۰۱

 1. سرویس خواب یا رختخواب مهمان

سرویس خواب در اکثر فرهنگ‌ها در لیست کامل اقلامی که داماد می‌بایست تهیه کند به چشم می‌خورد، شما می‌توانید با تفاوت طرفین وظیفه‌ی تهیه و خرید سرویس خواب که در  به رختخواب مهمان معروف است را به داماد بسپرید.

همچنین ببینید : عقد محضری (آداب و رسوم و نکات عقد در محضر)

جهیزیه داماد

 1. در لیست جهیزیه داماد لوازم برقی بزرگ هم دیده می‌شود

این مورد نه تنها در فرهنگ‌های مختلف متفاوت است بلکه به صورت عموم هم خانواده‌ها در این موضوع حق انتخاب دارند؛ در بعضی مواقع خانواده طرفین تصمیم بر این می‌گیرند که داماد وظیفه خرید بعضی از لوازم‌های برقی بزرگ را تهیه می‌کنند، این لوازم شامل یخچال فریزر، لباسشویی، ظرف‌شویی و … می‌باشد که حق انتخاب بدین شکل است که می‌توانند خانواده طرفین به این تفاهم برسند که داماد به جای تهیه لوازم برقی اقدام به تهیه سرویس چوب کند.

جهیزیه داماد

 1. سرویس چوب

همان‌طور که پیش تر اشاره کردیم خانواده طرفین می‌توانند به این تفاهم برسند که به جای خرید لوازم برقی بزرگ اقدام به تهیه سرویس چوب کنند.

لیست جهیزیه داماد

سرویس چوب شامل:

 • سرویس مبل
 • نهارخوری
 • سرویس چوب اتاق خواب
 • و …

می‌باشد.

 


 
 

خدمات تالارکده

کارت عروسی آنلاین رایگان اینستاگرام تالار عروسی


 
 

محصولات تالارکده


 
 

پیشنهادات تالارکده

$$$$
تالار پذیرایی و تشریفاتی باغ بهشت
10% تخفیف

تالار پذیرایی باغ بهشت

اتوبان بابایی شرق، خیابان هنگام جنوب، نبش میدان هنگام، خیابان یا مهدی
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-طرح‌ازدواج‌آسان-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار عروسی ایرانیان نیاوران جماران
15% تخفیف

باغ تالار پذیرایی ایرانیان

نیاوران، خیابان جماران، خیابان حسن پور، انتهای ششم، باغ تالار پذیرایی ایرانیان
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار کوچک و ارزان هتل پرشیا
پکیج ویژه

تالار پذیرایی هتل پرشیا

تهران،خیابان کریم خان، خیابان حافظ ،نرسیده به چهار راه کالج، تالار پذیرایی هتل پرشیا
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-طرح‌ازدواج‌آسان-کافی‌شاپ-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
باشگاه نیاوران برگزار کننده جشن عروسی
10% تخفیف

باشگاه تشریفاتی نیاوران

تجريش- خيابان دربند - خيابان اسدالهى - خيابان حسينى- باشگاه تشریفاتی نیاوران
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-محل‌بازی‌کودک-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :