7 نکته مهم برای برگزاری مراسم عروسی در باغ عروسی

زمانی که ما یک باغ عروسی را برای برگزاری مراسم عروسی خود انتخاب می کنیم به نکاتی نیز باید توجه داشته باشیم تا در هنگام برگزاری مراسم دچار مشکل نشویم . برگزاری مراسم عروسی در باغ عروسی به مراتب سخت تر از برگزاری مراسم در تالار می باشد به همین دلیل باید با دقت بیشتری باغ و زمان برگزاری مراسم عروسی را انتخاب کنیم . به طور مثال ما یک باغ عروسی را برای برگزاری مراسم عروسی انتخاب کرده ایم .

باغ عروسی

اگر ما با عدم رعایت ضرورت ها و نکات مهم برای برگزاری مراسم عروسی در باغ عروسی مراسم را برگزار کننیم ممکن است اتفاق های ناخوشایندی در طول زمان برگزاری مراسم رخ دهد به همین دلیل دانستن چند نکته برای برگزاری مراسم عروسی در باغ عروسی ضرورت دارد.

باغ عروسی

اما چند نکته برای برگزاری مراسم عروسی در باغ عروسی :

  • بررسی شرایط جوی و آب و هوایی در زمان برگزاری مراسم در باغ تالار: یکی از نکات مهم برای برگزاری مراسم عروسی در باغ عروسی بررسی شرایط جوی و آب و هوایی در زمان برگزاری مراسم می باشد . باید ابتدا در طی بازه زمانی مشخص شده برای برگزاری مراسم عروسی بینیم که در چه روزی هوا مساعد و احتمال بارش باران وجود ندارد . زیرا با نداشتن آگاهی کامل و برگزاری مراسم در صورت بارش باران ممکن است در وسط زمان برگزاری مراسم به کلی همه چی به هم بریزد و عروسی به هم بخورد . پس بررسی و آگاهی از شرایط آب و هوایی یکی از نکات مهم برای برگزاری مراسم عروسی در باغ ها می باشد.
  • اطمینان از سیستم های برقی در باغ تالار : یکی دیگر از نکاتی که برای برگزاری مراسم در باغ تالار مهم می باشد اطمینان از سیستم های برقی باغ می باشد . در صورتی که از سیستم های برقی در باغ اطمینان نداشته باشیم ممکن است در طول زمان برگزاری مراسم تمام سیستم های برقی مانند بلندگو , چراغ های باغ و … قطع و یا با اختلال رو به رو شوند که اصلا خوشایند یک مراسم عروسی نیست . پس سعی کنید قبل از شروع مراسم از اتصال سیستم های برقی اطمینان داشته باشید.
  • محلی مناسب برای خانم ها : یکی دیگر از نکاتی که برای برگزاری مراسم عروسی در باغ عروسی باید رعایت شود وجود محلی مناسب برای خانم ها می باشد تا خانم ها با خیالی راحت و آسوده از مراسم عروسی لذت ببرد . در صورتی که حریم خصوصی خانم ها با مشکل روبه رو شود باعث ناراحتی و نارضایتی مهمانان به ویژه خانم ها می شود پس تهیه محل و حریم خصوصی مناسب برای خانم ها از دیگر نکاتی است که باید برای برگزاری مراسم عروسی در باغ عروسی به آن توجه شود .
  • وجود رختکن مناسب : با توجه به اینکه فضای باغ عروسی به صورت روباز می باشد وجود رختکن مناسب به ویژه برای خانم ها جزو نکات مهم و ضروری برای باغ های عروسی به شمار می رود . به طور مثال آقا و یا خانمی در داخل باغ می خواهند لباسی دیگر را برای مراسم به تن کنند در چنین شرایطی وجود یک رختکن مناسب باعث راحتی و رضایت مهمانان می شود .
  • پاکیزگی و نظافت : در باغ های عروسی به دلیل رو باز بودن آلودگی های بیشتری نسبت به تالار های سرپوشیده دارد به همین دلیل نیاز بیشتری به رسیدگی دارد . پاکیزگی و نظافت جزو مهم ترین نکات قابل توجه برای برگزاری مراسم در باغ عروسی به شمار می رود زیرا در صورت وجود آلودگی و یا عدم نظافت باعث نارضایتی شدید مهمانان می شود .
  • روشنایی مناسب : با توجه به اینکه باغ های عروسی به صورت روباز می باشند وجود نور کافی در شب و در زمان برگزاری مراسم جزو مهم ترین نکاتی می باشد که هر عروس و دامادی باید به آن توجه کنند . منظور از نور و روشنایی مناسب یعنی روشنایی نه به قدر کم باشد که نشود اجسام را به خوبی دید و نه به قدری زیاد باشد که چشم مهمانان اذیت شود پس نور باید در حد نرمال باشد تا مهمانان احساس راحتی کنند.
  • چیدمان منظم صندلی ها : چیدمان صندلی مناسب جزو دیگر نکات قابل اهمیت برای برگزاری مراسم در باغ عروسی می باشد . چیدمان صندلی ها باید به صورت منظم انجام بگیرد و همچنین میز و صندلی ها در مکانی از محوطه باغ قرار داشته باشند که مهمانان احساس راحتی و آرامش داشته باشند . در صورتی که میز و صندلی ها به صورت نامنظم و یا در یک مکان پرت از باغ قرار بگیرد ممکن است باعث ناراحتی مهمانان شود .

باغ عروسی تالارکده

با توجه به نکاتی که گفته شد امیدواریم با بررسی دقیق شرایط و دیگر نکات شبی به یاد ماندنی دور از هرگونه اتفاق ناخوشایند برای خود رقم بزنید .

در همین رابطه ببینید : لیست باغ تالارهای تهران

تالارهای پیشنهادی

مقالات مشابه

چقدر قبل عروسی باید کارت دعوت پخش کرد?
تالار بزرگ پامچال (جاده اصفهان - شیراز)
قصر امپراطور یکی از بزرگ‌ترین تالارهای عروسی در هرات
نقد و بررسی تالار کاخ سفید کابل

آخرین دیدگاه‌ها

رحمتی
تالار پذیرایی ساصد

سلام. ما خانواده ارتشی هستی آیا میتونیم این تالار رو رزرو کنیم یا فقط تالار برای خانواده سپاهی هست ؟ اگه ممکنه شرایط رزرو و قیمت های تالار رو هم بفرمایید.

بدون نام
بهترین مدل حلقه نامزدی و حلقه ازدواج

الان دیگه همه دنبال مدل هایی هستند که روی اونها سنگ برلیان یا حتی سنگ سوارسکی سوار شده. اینجا هم چند مدل حلقه نامزدی جواهر دیدم ولی به نظرم میشه تعداد و تنوعش رو بیشتر کرد. در کل مطلب خوبی بود. آیا شریک و محبوب شما قدر اشیا مدرن و مدل‌های به روز و مد را می‌داند؟ به حلقه‌های تندیسی و مجسمه‌ای فکر کنید، حلقه‌هایی که که با اشکال غیر سنتی تجربه متفاوتی را به او می‌دهند. حلقه‌های گود را انتخاب کنید که الماس آن توسط یک نوار باریک فلزی نازک نگه داشته شده است. این سبک حلقه های ازدواج هم جذاب هستند حلقه های مدرن . حتی میشه بعنوان حلقه موقت در امروز روزمرگی هم ازشون ایده گرفت و استفاده کرد.

امید
تالار تشریفاتی تی آمو

عالی عالی جشن عقد داشتیم با حدود ۱۲۰ مهمان کیفیت خدمات و پذیرایی و شام خیلی خوب بود.

مهتا
گواهی بکارت در زمان ثبت عقد الزامی است؟/ شرایط صدور گواهی سلامت بکارت

دختر اگه خودش سالم باشه هیچ کاری نمیکنه وفتی یکی میاد برا دختر خواستگاری وقتی بفهمه انتخابش درست بوده نباید به خودش اجازه بده حرف از سالم بودن بکارد بزنه اگه بهش شک داری اصن نیا خواستگاری چرا باید ارزش یه دختر رو سره یه پرده ببرین زیر سوال این اصن عدالت نیس

بدون نام
باغ تالار عمارت دانیال

رزرو باغ تالاردانیال به چه صورت انجام میشه؟ من با شماره های تالار ک اینجا گذاشته زنگ زدم کسی جواب نداد آیا هر موقع ک بخوایم میتونید بریم مستقیم لوکیشن باغ یا باید قبلش هماهنگی قبلی انجام بشه؟

محمد بردبار
باغ تالار تشریفاتی اریکه تات

سلام یه خسته نباشید بگم به مدیریت و تیم مجرب تات که بهترین شب رو برای من و میهمانانم به یاد گذاشتن با اختلاف بهترین و جوون ترین تیم تشریفات با بیشترین تجربه و بهترین سبیقه هستین

اسماعیلی
باغ تالار باشگاه دارایی

سلام برای مراسم بله برون تعداد۲۵۰نفر فقط شربت ومیوه وشیرینی از خودمون هزینه سالن چقدرمیشه

آرزو
تالار پذیرایی قصر فراز

سلام مراسم عقدکنان دخترم ۵شنبه در تالار قصر فراز بود همه چیز عالی و زیبا بود واقعا تشکر میکنم از تمام پرسنل تالار فراز از سایت تالارکده هم تشکر میکنم ما رو با این تالار آشنا کرد تشکر ویژه از خانم یحیایی که در کل مراسم مثل یک خواهر خوب همراهم بود

بدون نام
باغ تالار گل یاس

با سلام برای مراسم سالگرد مادرممیخواستم قیمت میفرمایید