تالارهای پذیرایی مراسم ترحیم ختم، یادبود و سالگرد فوت

در تالارهای پذیرایی کلیه مراسمات ترحیم و ختم و یادبود نیز برگزار می شود و از آنجا که این تالارها بصورت اختصاصی برای پذیرایی ساخته شده اند می تواند اطمیان شما را از برگزاری یک مراسم خود و مناسب و همچنین پذیرایی ایده آل راحت سازد.

تالارهای پذیرایی برای مراسم ترحیم

از دیرباز سوگواری برای عزیز از دست رفته در میان ایرانیان رایج بوده است. هنگامی که شخصی فوت می کند بستگان، دوستان، آشنایان و همسایگان فرد متوفی به دیدار خانواده او آمده و با برگزاری مراسم مختلف به سوگواری و زنده نگه داشتن یاد و خاطره آن فرد می پردازند. این سوگواری از خاکسپاری فرد تازه درگذشته شروع شده و شامل مراسم های مختلفی مانند سوم، هفتم، چهلم و سالگرد می شود.

پیشنهادات تالارکده

شهر ری، میدان بسیج، خ ...
اقتصادی $$$$ 25 - 700 مهمان
تهران- سعادت آباد- بین...
متوسط $$$$ 25 - 400 مهمان
خیابان سهروردی - خیابا...
بالا $$$$ 25 - 500 مهمان
25٪ تخفیف ویژه برای روزهای شنبه به منظور ازدواج آسان
باقرشهر، خیابان رجایی،...
متوسط $$$$ 25 - 1200 مهمان
میدان فاطمی – خیابان ش...
اقتصادی $$$$ 25 - 325 مهمان
تهران، شهرک غرب ، بلوا...
اقتصادی $$$$ 50 - 450 مهمان
جلال آل احمد، بین پل آ...
متوسط $$$$ 25 - 300 مهمان
باقرشهر، خیابان رجایی،...
متوسط $$$$ 25 - 1200 مهمان
فلکه سوم شهران، انتها...
متوسط $$$$ 50 - 700 مهمان
انتهای امام علی جنوب,ا...
ازدواج آسان
متوسط $$$$ 50 - 1200 مهمان

مهمترین مراسمی که بعد از تدفین متوفی در سومین روز درگذشت او انجام می گیرد، مجلس ترحیم یا ختم است که معمولاً در مسجد برگزار می شود اما گاهی خانواده ها از تالار پذیرایی نیز برای برگزاری این مراسم استفاده می کنند. در این مجلس تمام افرادی که به نوعی با خانواده متوفی آشنایی داشته و قصد دارند از بازماندگان دلجویی کنند حضور به هم رسانده و به بازماندگان تسلیت می گویند.

معمولاً خانواده متوفی در دو موقعیت از مهمانان خود با وعده ناهار و شام پذیرایی می کنند. یکی از این موقعیت ها پس از مراسم تدفین و خاکسپاری است که عموماً خانواده متوفی از کسانی که به مراسم خاکسپاری آمده اند با وعده ناهار پذیرایی می کنند. اکثر خانواده ها ترجیح می دهند از یک تالار پذیرایی لوکس و شیک که به محل زندگی آنها یا به مکان آرامگاه نزدیک باشد، برای پذیرایی از مهمانان خود استفاده کنند. به عنوان مثال ساکنین شهر تهران معمولاً ترجیح می دهند از مهمانان خود در تالارهای پذیرایی شیک و مجللی که در نزدیکی بهشت زهرا قرار دارد پذیرایی کنند.

معمولاً خانواده متوفی برای خیرات و مبرات و زنده نگه داشتن یاد و خاطره آن مرحوم اقدام به پذیرایی از مهمانان خود با وعده شام نیز می کنند. این مراسم معمولاً در شب سوم یا هفتم مرحوم در یک تالار یا سالن پذیرایی مناسب، شیک و درخور مهمانان انجام می شود. معمولاً میزبان با ارسال کارت دعوت از مهمانان خود به صورت رسمی دعوت به عمل می آورد.

برخی از مزایای استفاده از سایت تالارکده:

سایت تالارکده ضمن ابراز تسلیت برای بازماندگان محترم می تواند به شما در انتخاب یک تالار برای مراسم سالگرد فوت کمک نماید.

  • تسریع در انتخاب تالار مورد نظر
  • بررسی امکانات تالار جهت برگزاری مراسم ختم و ترحیم
  • امکان مقایسه بین تالارهای مورد نظر
  • جستجوی سریع بر اساس موقعیت هر تالار

سالن مراسم ترحیم نقش اساسی در باشکوه برگزار شدن مراسم دارد. در انتخاب سالن برای مراسم ترحیم باید به نکات و موارد مهمی توجه کنید.

پیشنهادات تالارکده

فلکه سوم شهران، انتها...
متوسط $$$$ 50 - 700 مهمان
باقرشهر، خیابان رجایی،...
متوسط $$$$ 25 - 1200 مهمان

تالارهای پذیرایی برای مراسم ترحیم

ظرفیت تالار برای مراسم ختم

یکی از مهمترین نکاتی که در انتخاب تالار یا سالن پذیرایی مراسم ترحیم باید مورد توجه قرار دهید ظرفیت آن است. ظرفیت تالار پذیرایی باید با تعداد مهمانان تناسب داشته باشد. اگر سالن پذیرایی گنجایشی کمتر از تعداد مهمانان داشته باشد، مشکلات زیادی از کم بودن تعداد صندلی ها گرفته تا تهویه سالن و بسیاری موارد دیگر پیش می آید که مطمئناً نمی خواهید شاهد هیچ یک از این اتفاقات باشید. انتخاب یک فضای بزرگ و بیش از ظرفیت مهمانان نیز می تواند شما را با چالش هایی مانند پر کردن فضا مواجه کند و کیفیت برگزاری مراسم ختم را پایین بیاورد. بنابراین سعی کنید مکانی برای مراسم ترحیم و یادبود انتخاب کنید که از نظر ظرفیت با تعداد مهمانان شما همخوانی داشته باشد. بهتر است لیستی از تعداد مدعوین خود تهیه کنید و تالار پذیرایی را براساس آن انتخاب نمایید. برای احتیاط بهتر است یک تالار پذیرایی با ظرفیت متوسط رو به بالا انتخاب کنید تا دچار مشکلات جدی نشوید.

محل قرارگیری تالار مراسم ختم

دومین نکته مهمی که باید مد نظر قرار دهید محل قرارگیری تالار پذیرایی و ظرفیت پارکینگ آن است. بهتر است سالن پذیرایی از لحاظ دسترسی آسان بود و در نزدیکی آرامگاه یا محل زندگی خانواده متوفی و اکثر مهمانان باشد تا با مشکلات حمل و نقل و ترافیک روبرو نشوند. همچنین بهتر است تالار پذیرایی دارای پارکینگ با ظرفیت مناسب باشد تا مهمانان مشکل پارک خودروهای خود را نداشته باشند.

تالارهای پذیرایی برای مراسم ترحیم

پرسنل تالار پذیرایی و نحوه پذیرایی از مهمانان

نحوه پذیرایی از مهمانان از موارد مهم دیگری است که حتماً باید مورد توجه قرار گیرد. پذیرایی از مهمانان باید به صورت دقیق و منظم و توسط پرسنل مجرب و کارآزموده انجام گیرد. سرویس دهی به موقع و سرو تمام پذیرایی های در نظر گفته شده مانند قهوه، حلوا، میوه و شیرینی برای تمام حضار اهمیت بسیار زیادی دارد و باید توسط افراد ماهر انجام گیرد. اگر پرسنل تالار پذیرایی نتوانند در طول برگزاری مراسم وظایف خود را به درستی انجام دهند باعث ایجاد نارضایتی در مهمانان شده و این احساس را به وجود می آورد که مراسم آن طور که باید باشکوه برگزار نشده است. حتماً در هنگام تحقیق درباره انتخاب تالار پذیرایی مناسب برای برگزاری مراسم ختم و یادبود به رفتار مدیریت و پرسنل تالار پذیرایی توجه ویژه ای مبذول کنید و کیفیت خدمت رسانی آنها را بررسی نمایید.

فضای داخلی و دکوراسیون تالار پذیرایی

دیزاین و دکوراسیون تالار نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. تالار پذیرایی در نظر گرفته شده باید تمیز، دارای دکوراسیون و چیدمان حرفه ای باشد و از زیباترین متریال ها و گل هایی که مناسب برای این مراسم است استفاده کند. در انتخاب تالار پذیرایی حتماً باید به کیفیت میز و صندلی ها و نحوه چیدمان آنها توجه شود. میز ها و صندلی ها باید راحت و مناسب بوده و کیفیت بالایی داشته باشند. میزها باید جای کافی برای قرار دادن بشقاب ها و پیش دستی ها برای مهمانان را داشته و همگی سالم باشند.

تالارهای پذیرایی برای مراسم ترحیم

کیفیت و تنوع غذاها

کیفیت و تنوع غذا نیز در انتخاب تالار پذیرایی مراسم ترحیم و یادبود از اهمیت بالایی برخوردار است. غذاها باید از بهترین و با کیفیت ترین مواد تهیه شده و تازه باشد.

قیمت تالار برای مراسم ختم

در پایان قیمت برگزاری مراسم ختم و یادبود باید به گونه ای باشد که با خدمات ارائه شده همخوانی داشته باشد. بنابراین بهتر است قبل از برگزاری مراسم میزان بودجه ای که می خواهید برای این کار اختصاص دهید را مشخص کرده و تعداد مهمانان خود را نیز معلوم کنید و سپس اقدام به انتخاب تالار پذیرایی برای برگزاری مراسم ختم و یادبود و انتخاب گل ها و نوع غذاها نمایید.

توجه داشته باشید که گاهی اوقات تالارهای پذیرایی تخفیفات و پکیج هایی ارائه می دهند که می توانید با استفاده از آنها مراسم ختم و یادبود را با قیمت کمتری برگزار نمایید و مراسم مقرون به صرفه تری داشته باشید.