حتما ‼ قبل از انتخاب دسته گل عروس این مقاله را بخوانید

دسته گل عروس برای زوجین به ویژه عروس خانوم ها بسیار مهم می باشد . دسته گل عروس از جمله چیز هایی از شب عروسی می باشد که سالیان سال به عنوان یادگاری از شب عروسی در خاطره ها می ماند به همین دلیل برای زوجین بسیار مهم است.

دسته گل عروس تقریبا در تمام عکس های عروس داماد در شب عروسی وجود دارد به همین دلیل رنگ , نوع گل ها و … بسیار مهم می باشد .

دسته گل عروس

تاریخچه دسته گل عروس :

دسته گل عروس از دوران ملکه ویکتوریا و زبان فلوریوگرافی (زبان گلها) در ذهن مردم به هم پیوند خورده اند.  در آن دوران عاشق ها با استفاده از پیام مخفی هر گل پیام رمزی به معشوق می فرستادند و سپس به مرور گل دادن معشوقه ها به یکدیگر به ویژه مردا به عروس خانوم ها رواج پیدا کرد.

فرهنگ استفاده از دسته گل عروس :

فرهنگ های استفاده از دسته گل عروس در کشور ها با هم تفاوت دارد . به عنوان مثال در کشور های اروپایی در شب عروسی عروس خانوم دسته گل خود را میان جمعیت پرت می کند زیرا معتقد اند بخت دیگر جوانان نیز باز می شود و یا باعث خوشبختی می شود یا در ایران دسته گل عروس را به عنوان یادگاری از شب عروسی پیش خود نگه می دارند و با آن به مرور خاطرات می پردازند.

دسته گل عروس

روش هایی که باعث زیباتر شدن دسته گل عروس می شوند:

برای این که یک دسته گل زیبا و جذاب برای داشته باشیم تا دسته گل بیشتر به چشم آید روش های مختلفی وجود دارد که به برخی از آنها اشاره می کنیم.

  • انتخاب دسته با استفاده از گل های فصلی : بدون شک استفاده از گل های فصلی یا گل های همان فصل یکی از روش های زیبا تر شدن دسته گل به شمار می رود . پس سعی کنید برای گل چینی دسته گل عروس از گل های مخصوص همام فصل استفاده کنید تا دسته گلی زیبا تر داشته باشید.

(گل تابستانی مانند گل نرگسو یا گل صد تومانی و …)

(گل بهاری مانند گل رز , لیسیانتوس, ارکیده و … )

(گل پاییزی مانند داوودی  و آلسترومریا و …)

(گل زمستانی مانند یاسمن و شیپوری و ….)

  • ست کردن دسته گل با لباس عروس : ست بودن دسته گل عروس با لباس عروس یکی دیگر از روش هایی می باشد که باعث می شود دسته گل عروس بیشتر به چشم آید . علاوه بر این که ست بودن دسته گل عروس و لباس عروس باعث به چشم آمدن بیشتر دسته گل می شود باعث بالا رفتن جذابیت عروس خانوم ها نیز می شود .
  • استفاده از رنگ های تزئینی مانند اکلیل بر روی گل ها : استفاده از رنگ اکلیل یا مواد براق کننده بر روی گل ها یکی دیگر از روش هایی است که باعث زیبا تر شدن دسته گل عروس می شود .
  • استفاده از عطر بر روی دسته گل عروس : عطر زدن به دسته گل عروس یکی از مواردی است که به بهتر شدن دسته گل عروس کمک می کند . در صورت استفاده از عطر بر روی دسته گل علاوه بر خوشبو شدن باعث جلب توجه مهمانان نیز می شود .
  • عدم استفاده و یا استفاده از برگ به تناسب گل ها : یکی دیگر از روش هایی که به زیبا تر شدن دسته گل عروس کمک می کند عدم استفاده و یا استفاده درست از برگ ها متناسب با گل ها باشد . یعنی اگر تعداد برگ ها زیاد باشد باعث بد چشمی دسته گل می شود و یا اگر خیلی خالی باشد بازهم تو ذوق می خورد . البته عدم استفاده از برگ در دسته گل ها نیز بستگی به نوع گل ها دارد.

دسته گل عروس

سبک و حالات دسته گل عروس :

دسته گل های عروس معمولا دارای سبک های مختلفی می باشند که هرکدام خالات و خصوصیات خاص خود را دارند که به برخی از آنها اشاره می کنیم :

  • دسته گل آبشاری : حالت : تشریفاتی . دسته گل آبشاری یکی از سبک های دسته گل عروس می باشد که بسیار مجلل و تشریفاتی می باشد . در این نوع دسته گل عروس از گل هایی استفاده می شود که از یک سمت به پایین آویزان باشند.
  • دسته گل بازویی: سبک : کلاسیک . دسته گل بازویی یکی دیگر از سبک های دسته گل عروس می باشد . در این سبک معولا ساقه گل ها تا آرنج عروس نیز میرود.
  • دسته گل های گرد :سبک : مجلسی . این سبک از دسته گل بسیار زیبا و مناسب برای عروس خانم ها می باشد . در این سبک معمولا گل ها به صورت دایره ایی شکل چیده شده و ساقه ایی تقریبا اندازه دست عروس خانوم وجود دارد تا به راحتی دسته گل را بگیرد. معمولا بیشتر عروس خانوم ها از این سبک دسته گل عروس استقبال می کنند.

 

به توجه به مواردی که برای دسته گل زیبا و مناسب کفته شد امید واریم دسته گلی زیبا در شان عروس خانوم تهیه و از آن لذت ببرید.

 


 

 
 

پیشنهادات تالارکده

$$$$
تالار پذیرایی هتل پرشین پلازا
10%

تالار پذیرایی هتل پرشین پلازا

خیابان سهروردی خیابان میرزایی زینالی شرقی
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار عروسی آرامیس تهران

کاخ تالار آرامیس

مهرآباد جنوبی خیابان ۴۵ متری زرند خیابان واشقانی فراهانی روبروی شهرداری ناحیه ۲
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار عروسی پردیس شهرری
10% تخفیف

تالار پذیرایی پردیس

شهر ری، میدان بسیج، خ ابن بابویه، نبش خ شهید نبی پور، تالار پردیس
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار پذیرایی رویای پارس حکیمیه

تالار پذیرایی رویای پارس

تهرانپارس، فلکه دوم، انتهای خیابان جشنواره، ابتدای خیابان زهدی
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-کیک و شیرینی

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :