قیمت تشریفات عروسی در تهران با توجه به گستردگی فرهنگ و آداب و رسوم مردم تهران دارای پیچیدگی های خاص خود بوده و به علت در هم تنیدگی فرهنگ مهاجرین به تهران و تهرانی های اصیل از رسوم متفاوتی نشأت می گیرد. هزینه های عروسی نیز با توجه به فرهنگ های مختلف می تواند متفاوت باشد. در ادامه بیشتر به این قیمت و هزینه های عروسی می پردازیم.

تشریفات ملل

آداب و رسوم مختلف برای قومیت های مختلف در تهران

قیمت تشریفات عروسی متفاوت است و چیزی نیست که بر اساس تجربه فردی به دست آورده شود. بیشتر زوج های امروزی علاقه دارند تا خودشان شریک زندگی شان را انتخاب کنند و دیگر به مانند گذشته نیست که بخواهند به دایره اقوام و فامیل بسنده کنند و ازدواج های درون قومیتی را رقم بزنند.

قیمت و هزینه های خدمات مجالس در تهران به عنوان پایتخت سیاسی و اقتصادی ایران متفاوت است. تهران شهری به وسعت بسیار زیاد به انضمام شهر های اقماری مانند ری و اسلامشهر و پردیس و شهریار و … که از همه طرف با هم درآمیخته شده اند و همچنین رشد عمودی شهر باعث شده تا تراکم جمعیت از جای جای ایران در این نقطه متمرکز شوند. این تمرکز به خودی خود باعث گوناگونی فرهنگ مردمان این شهر گسترده شده است. همچنین ببینید : ازدواج سفید در ایران

این گونه مسائل باعث می شود زوج های جوان با فرهنگ ها و آداب و رسوم متفاوت دارای نوع جشن های متفاوتی هم باشند. البته مساله مهمتری که این روز ها همه اقوام را شبیه به هم کرده مساله وضعیت اقتصادی است.

مثلا آداب و رسوم قوم لر که برای مراسم و تشریفات عروسی ، هفت شبانه روز پای کوبی می کردند امروزه در تهران به همان یک شب بسنده کرده و همان هم جمع و جور می گیرند که هزینه های زیادی را متحمل نشوند.

به طور کلی در آداب و رسوم مردم تهران جشن هایی گنجانده شده که همه فرهنگ های مردم ایران را شامل می شود که از جمله آن می توان به :

  • خواستگاری
  • عقد و بله برون
  • جشن نامزدی
  • جشن عقد
  • جشن جهاز برون
  • جشن عروسی
  • جشن پاتختی
  • و …

اشاره کرد. البته خانواده ها با توجه به شرایط همدیگر و عروس و داماد و شرایط اقتصادی موجود تعدادی از آنها را به احرام یکدیگر برگزار کرده و تعدادی را نیز حذف می کنند.

هزینه و قیمت تشریفات در تهران

بسته به محل و منطقه برگزاری مراسم عروسی و یا مراسم های دیگر در تهران هزینه آن هم متفاوت خواهد بود.بیشترین فاکتور تأثیر گذار در قیمت در واقع محل برگزاری مراسم است.

با توجه به این که تهران از نظر اقتصاد شهروندان شهری دوقطبی محسوب می شود هر چه به سمت شمال شهر می روید با تالار ها و باغ های لاکچری و لوکس و سوپر لوکس مواجه می شوید و هر چه از آن فاصله می گیرید به باغ ها و تالار های تشریفاتی متوسط تر و میان رده تر نزدیک می شوید. البته در این میان استثنا هایی هم وجود دارد که در منطقه هایی نه چندان گران تالار ها و باغ تالار های فوق لوکس ساخته شده و برای میهمانی ها و جشنها بهترین خدمات را ارائه می دهند.

هزینه عروسی

کدام تشریفات عروسی و خدمات مجالس برای من مناسب تر است؟

این سوالی است که اکثر عروس خانم ها و آقایان داماد در ابتدای تصمیم گیری از خود سوال می کنند. در واقع ابتدای راه انتخاب درست خدمات و تشریفات مورد نیاز همین سوال و از آن مهمتر پاسخ صحیح به این سوال است.

برای پاسخ به این سوال مهم ، باید بدانید ابتدا از خود چه توقعی دارید و در چه جایگاهی هستید . قطعا برای یک کارمند با حقوق حد اقلی ، جشنی شاهانه و با بهترین امکانات و تشریفات کمی دور از واقعیات است. اگر تمکن مالی مناسبی دارید دست شما باز تر است.

با توجه به تنوع کیفیت تشریفات در تهران و قیمت تشریفات متنوع که بسیار متفاوت و گسترده است شما می توانید تشریفات مناسب بودجه خود را بیابید.

ابتدا تعداد میهمانان خود را مشخص کنید. اگر از نظر مالی برای شما مساله ای پیش نمی آید ، ادب اجتماعی حکم می کند که تمام دوستان و آشنایان خود را برای سهیم بودن در شادی هایتان دعوت کنید. وجود مهمانان بیشمار در شکوه و زیبایی هر چه بیشتر مراسم تشریفات عروسی شما تاثیر بسزایی دارد.

اما اگر از نظر مالی دچار محدودیت هایی هستید و بودجه معنی را برای مراسم عروسی کنار گذاشته اید ، عقل حکم می کند که از میان دوستان و آشنایان کسانی را دعوت کنید که نزدیکی بیشتری به آنها دارید. قطعا دردناک خواهد بود که دوستان و همکلاسی های دانشگاه یا باشگاه را کنار خود در روز عروسی نداشته باشید ! اما چاره ای نیست . نمی توان کیفیت را فدای کمیت کرد.

نوع پذیرایی ؛ فاکتوری مهم در تعیین قیمت تشریفات عروسی در تهران

شام عروسی

مساله بعدی که در قیمت تشریفات عروسی در تهران تاثیر دارد نوع پذیرایی از مهمانان است.

دیس پرس ، سلف سرویس و … اصطلاحاتی است که از قبل باید با آنها آشنایی کامل داشته باشید. گاهی اوقات و در بعضی از تالار ها و باغ تالار ها با منو های قیمتی متفاوتی مواجه می شوید. با مدیر تشریفات تالار مشورت کنید و او را از بودجه خود مطلع سازید . این مسأله به شما کمک می کند که بتوانید مدیریت بهتری بر هزینه های عروسی و جشن های خود داشته باشید.

آپشن های پیشنهادی تالار ها در قیمت خدمات مجالس در تهران موثر است

یکی از مسأله هایی که در تعیین قیمت ها تاثیر دارد همین آپشن های تالار های گوناگون است.

آتش بازی ، گل آرایی ، خواننده و سیستم صوتی ، پخش کلیپ ، پذیرایی میان وعده و میوه آرایی ، برگزاری عقد نمایشی و … همگی از مواردی هستند که می توانند به مراسم شما رنگ و بویی تازه ببخشند.

با انتخاب چند مورد از آنها مراسم خود را از سادگی خارج می کنید و همچنین بسیاری از تالار ها بخش هایی از این آپشن ها را به عنوان هدیه به عروس و داماد ها تقدیم می کنند. در این خصوص نیز حتما با مدیر تشریفات خود مشورت کنید.

شاید برای شما هم سوال باشد ...

هزینه تشریفات عروسی در تهران چقدر است ؟

برای اطلاع از قیمت تشریفات عروسی و قمیت ها و نحوه محاسبه آنها با ما همراه باشید.

باغ مناسب برای خدمات مجالس عروسی کدام است ؟

بر اساس سبک و سلیقه شما ممکن است باغ انتخابی شما در تهران یا اطراف تهران باشد. انتخاب باغ بر اساس بودجه شما هم میتواند متفاوت باشد.

تشریفات و خدمات مجالس برای سالن عقد برگزار می شود ؟

خدمات دهندگان مجالس عروسی و امور تشریفات مجالس لوکیشن های متعددی دارند که یکی از آنها سالن عقد، روف گاردن و ... است.

تشریفات مجالس در منزل و سالن اجتماعات

یکی دیگر از جاهایی که خدمات مجالس برگزار می شود منازل هستند که خدمات دهندگان برگزاری این مجالس را برعده می گیرند.

 

 
 

پیشنهادات تالارکده

$$$$
تالار پذیرایی عمارت ریور ساید
۲۰٪

باغ تالار عمارت ریور ساید

جاجرود بعد از پلیس راه به سمت تهران
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-طرح‌ازدواج‌آسان-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-روف‌گاردن-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار صاحبقرانیه
10% تخفیف

تالار پذیرایی باشگاه صاحبقرانیه

تهران، خیابان اقدسیه (موحد دانش)، نرسیده به سه راهی اقدسیه، مقابل پاساژ صدف
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار میزبان آریل
15% تخفیف

باغ تالار تشریفاتی آریل

تهران، بزرگراه آزادگان، احمد آباد مستوفی، بعد از میدان پیامبر، به سمت اتوبان ساوه، خروجی اول سمت راست، باغ تالار آریل
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محل‌بازی‌کودک-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
تالار پذیرایی مجلل کیان نواب ستارخان

تالار پذیرایی مجلل کیان

بزرگراه نواب جنوب به شمال،خیابان محبوب مجاز شرقی(سینا)،خیابان خوشیاران جنوبی، روبروی بانک پاسارگاد
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :