قیمت تشریفات عروسی در تهران با توجه به گستردگی فرهنگ و آداب و رسوم مردم تهران دارای پیچیدگی های خاص خود بوده و به علت در هم تنیدگی فرهنگ مهاجرین به تهران و تهرانی های اصیل از رسوم متفاوتی نشأت می گیرد. هزینه های عروسی نیز با توجه به فرهنگ های مختلف می تواند متفاوت باشد. در ادامه بیشتر به این قیمت و هزینه های عروسی می پردازیم.

تشریفات ملل

آداب و رسوم مختلف برای قومیت های مختلف در تهران

قیمت تشریفات عروسی متفاوت است و چیزی نیست که بر اساس تجربه فردی به دست آورده شود. بیشتر زوج های امروزی علاقه دارند تا خودشان شریک زندگی شان را انتخاب کنند و دیگر به مانند گذشته نیست که بخواهند به دایره اقوام و فامیل بسنده کنند و ازدواج های درون قومیتی را رقم بزنند.

قیمت و هزینه های خدمات مجالس در تهران به عنوان پایتخت سیاسی و اقتصادی ایران متفاوت است. تهران شهری به وسعت بسیار زیاد به انضمام شهر های اقماری مانند ری و اسلامشهر و پردیس و شهریار و … که از همه طرف با هم درآمیخته شده اند و همچنین رشد عمودی شهر باعث شده تا تراکم جمعیت از جای جای ایران در این نقطه متمرکز شوند. این تمرکز به خودی خود باعث گوناگونی فرهنگ مردمان این شهر گسترده شده است. همچنین ببینید : ازدواج سفید در ایران

برگزاری مراسم عقد و عروسی

این گونه مسائل باعث می شود زوج های جوان با فرهنگ ها و آداب و رسوم متفاوت دارای نوع جشن های متفاوتی هم باشند. البته مساله مهمتری که این روز ها همه اقوام را شبیه به هم کرده مساله وضعیت اقتصادی است.

مثلا آداب و رسوم قوم لر که برای مراسم و تشریفات عروسی ، هفت شبانه روز پای کوبی می کردند امروزه در تهران به همان یک شب بسنده کرده و همان هم جمع و جور می گیرند که هزینه های زیادی را متحمل نشوند.

به طور کلی در آداب و رسوم مردم تهران جشن هایی گنجانده شده که همه فرهنگ های مردم ایران را شامل می شود که از جمله آن می توان به :

  • خواستگاری
  • عقد و بله برون
  • جشن نامزدی
  • جشن عقد
  • جشن جهاز برون
  • جشن عروسی
  • جشن پاتختی
  • و …

اشاره کرد. البته خانواده ها با توجه به شرایط همدیگر و عروس و داماد و شرایط اقتصادی موجود تعدادی از آنها را به احرام یکدیگر برگزار کرده و تعدادی را نیز حذف می کنند.

هزینه و قیمت تشریفات در تهران

بسته به محل و منطقه برگزاری مراسم عروسی و یا مراسم های دیگر در تهران هزینه آن هم متفاوت خواهد بود.بیشترین فاکتور تأثیر گذار در قیمت در واقع محل برگزاری مراسم است.

با توجه به این که تهران از نظر اقتصاد شهروندان شهری دوقطبی محسوب می شود هر چه به سمت شمال شهر می روید با تالار ها و باغ های لاکچری و لوکس و سوپر لوکس مواجه می شوید و هر چه از آن فاصله می گیرید به باغ ها و تالار های تشریفاتی متوسط تر و میان رده تر نزدیک می شوید. البته در این میان استثنا هایی هم وجود دارد که در منطقه هایی نه چندان گران تالار ها و باغ تالار های فوق لوکس ساخته شده و برای میهمانی ها و جشنها بهترین خدمات را ارائه می دهند.

هزینه عروسی

کدام تشریفات عروسی و خدمات مجالس برای من مناسب تر است؟

این سوالی است که اکثر عروس خانم ها و آقایان داماد در ابتدای تصمیم گیری از خود سوال می کنند. در واقع ابتدای راه انتخاب درست خدمات و تشریفات مورد نیاز همین سوال و از آن مهمتر پاسخ صحیح به این سوال است. در واقع نمی‌توان برای این سوال پاسخ قطعی و دقیقی را برای همه عروس و دامادها و زوج‌های جوان در نظر گرفت زیرا هر زوجی قطعا شریط‌های مختف و متفاوتی را با یکدیگر دارند و همین موضوع سبب می‌شود تا نتوان پاسخ جامع و دقیقی را برای اینپرسش قائل شد.

به همین دلیل بهتر است عروس و دامادها و زوج‌های جوانی که قصد انتخاب یک تشریفات عروسی مناسب و ایده‌آل را دارند قبل از هر اقدامی به خوبی شرایط خود را بررسی و در نهایت با توجه به شرایط‌ و وضعیت خودشان دست به انتخاب بهترین گزینه برای تشریفات خود بزنند.

قیمت تشریفات عقد و عروسی در تهران

یکی از بهترین راه‌هایی که در نهایت سبب می‌شود تا عروس و داماد و زوج‌های جوان بتوانند به خوبی تالار پذیرایی و باغ تالار مورد نظرشان را انتخاب کنند و از انتخاب خود احساس رضایت داشته باشند برنامه‌ریزی درست و اصولی قبل از برگزاری مراسم و جشن است. این نوع برنامه‌ریزی یعنی عروس و داماد و زوج‌های جوان در کنار یکدیکر با توجه به نیازهای آینده و کارهایی که باید در کنار هم انجام دهند، لیستی از تمامی آن‌ها با جزییات ممکن آماده کنند و مطابق آن به انجام همه کارهایشان برای برگزاری هر چه بهتر مراسم عقد و جشن عروسی بپردازند.

قیمت تالارهای پذیرایی در سال 1400

برای پاسخ به این سوال مهم ، باید بدانید ابتدا از خود چه توقعی دارید و در چه جایگاهی هستید . قطعا برای یک کارمند با حقوق حد اقلی ، جشنی شاهانه و با بهترین امکانات و تشریفات کمی دور از واقعیات است. اگر تمکن مالی مناسبی دارید دست شما باز تر است.

با توجه به تنوع کیفیت تشریفات در تهران و قیمت تشریفات متنوع که بسیار متفاوت و گسترده است شما می توانید تشریفات مناسب بودجه خود را بیابید.

ابتدا تعداد میهمانان خود را مشخص کنید. اگر از نظر مالی برای شما مساله ای پیش نمی آید ، ادب اجتماعی حکم می کند که تمام دوستان و آشنایان خود را برای سهیم بودن در شادی هایتان دعوت کنید. وجود مهمانان بیشمار در شکوه و زیبایی هر چه بیشتر مراسم تشریفات عروسی شما تاثیر بسزایی دارد.

اما اگر از نظر مالی دچار محدودیت هایی هستید و بودجه معنی را برای مراسم عروسی کنار گذاشته اید ، عقل حکم می کند که از میان دوستان و آشنایان کسانی را دعوت کنید که نزدیکی بیشتری به آنها دارید. قطعا دردناک خواهد بود که دوستان و همکلاسی های دانشگاه یا باشگاه را کنار خود در روز عروسی نداشته باشید ! اما چاره ای نیست . نمی توان کیفیت را فدای کمیت کرد.

نوع پذیرایی ؛ فاکتوری مهم در تعیین قیمت تشریفات عروسی در تهران

شام عروسی

مساله بعدی که در قیمت تشریفات عروسی در تهران تاثیر دارد نوع پذیرایی از مهمانان است. بسیاری از تالارهای پذیرایی و عروسی در تهران به علت تنوع زیادی که در ارائه خدمات خود به عروس و دامادها و زوج‌های جوان دارند پلن‌های متعدد و مختلفی را برای پذیرایی از میهمانان طراحی کرده‌اند که عروس و داماد و زوجین می‌توانند متناسب با تعداد میهمانان دعوتی که دارند و همچنین شرایط خاصی که مورد نظر دارند هر کدام از پلن‌های آن ها را انتخاب و برگزینند.

دیس پرس ، سلف سرویس و … اصطلاحاتی است که از قبل باید با آنها آشنایی کامل داشته باشید. گاهی اوقات و در بعضی از تالار ها و باغ تالار ها با منو های قیمتی متفاوتی مواجه می شوید. با مدیر تشریفات تالار مشورت کنید و او را از بودجه خود مطلع سازید . این مسأله به شما کمک می کند که بتوانید مدیریت بهتری بر هزینه های عروسی و جشن های خود داشته باشید.

در حقیقت آشنایی به این نوع اصطلاحات و همچنین منوهای متعدد و زیادی که انواع تالارها و باغ تالارها طراحی کرده‌اند باعث می‌شود تا بتوانید از چرایی افزایش قیمت‌های تالارها و باغ تالارها به خوبی با خبر شوید و همین موضوع باعث می‌شود که در نهایت انتخاب درست و صحیحی برای برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی خود داشته باشید و از نظر مدیریت هزینه‌ها، بتوانید در حد امکان در هزینه‌های خود صرفه جویی داشته باشید.

آپشن های پیشنهادی تالار ها در قیمت خدمات مجالس در تهران موثر است

یکی از مسأله هایی که در تعیین قیمت ها تاثیر دارد همین آپشن های تالار های گوناگون است. در حقیقت تالارهای پذیرایی و عروسی در تهران و اطراف تهران سال‌هاست که متناسب با  امکاناتی که به عروس و دامادها و زوج‌های جوان ارائه می‌کنند قیمت‌های گوناگونی را نیز به آن ها پیشنهاد می‌دهند. در واقع همانطور که می‌دانید یکی از عمده موضوعاتی که سبب می‌شود که تالارهای پذیرایی و عروسی در تهران به خصوص تفاوت‌های زیادی در قیمت با یکدیگر داشته باشند، بحث تفاوت و ارائه خدمات و امکاناتی است که این مجموعه‌ها به عروس و دامادها و زوج‌های جوان ارائه می‌کنند.

قیمت تشریفات عروسی

تالارهای پذیرایی و باغ تالارها با توجه به امکاناتی که توانایی ارائه آن‌ها را به عروس و دامادها و زوج‌های جوان دارند تصمیم می‌گیرند تا در قیمت گذاری خود به بهترین شکل از این نوع امکانات بهره بگیرند. زوج‌های جوانی که برای برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی خود قصد رزرو یک باغ تالار و تالار پذیرایی را دارند باید در نظر داشته باشند که هر تالار عروسی و باغ عروسی که قیمت‌ها و امکانات خود را شرح می‌دهند، در حقیقت قیمت گذاری مجموعه را بر اساس همین موضوع انجام داده‌اند.

برگزاری مراسم عقد و تشریفات

البته موضوع مهم دیگری که می‌توان گفت تا حد زیادی حائز اهمیت است، برخی تالارها و باغ تالارهایی هستند که به عت نام و سابقه درخشانی که در طول سالیان فعالیت خود داشته‌اند تبدیل به یک برند و مجموعه سرشناس و معتبر شده‌اند و در واقع همین امر سبب شده است تا قیمت گذاری امکانات و آپشن‌های تالارها و باغ تالارهای این چنینی تا حدی با تالارها و باغ تالارهای دیگر تفاوت‌هایی را شامل شود.

آتش بازی ، گل آرایی ، خواننده و سیستم صوتی ، پخش کلیپ ، پذیرایی میان وعده و میوه آرایی ، برگزاری عقد نمایشی و … همگی از مواردی هستند که می توانند به مراسم شما رنگ و بویی تازه ببخشند.

با انتخاب چند مورد از آنها مراسم خود را از سادگی خارج می کنید و همچنین بسیاری از تالار ها بخش هایی از این آپشن ها را به عنوان هدیه به عروس و داماد ها تقدیم می کنند. در این خصوص نیز حتما با مدیر تشریفات خود مشورت کنید.

شاید برای شما هم سوال باشد ...

هزینه تشریفات عروسی در تهران چقدر است ؟

برای اطلاع از قیمت تشریفات عروسی و قمیت ها و نحوه محاسبه آنها با ما همراه باشید.

باغ مناسب برای خدمات مجالس عروسی کدام است ؟

بر اساس سبک و سلیقه شما ممکن است باغ انتخابی شما در تهران یا اطراف تهران باشد. انتخاب باغ بر اساس بودجه شما هم میتواند متفاوت باشد.

تشریفات و خدمات مجالس برای سالن عقد برگزار می شود ؟

خدمات دهندگان مجالس عروسی و امور تشریفات مجالس لوکیشن های متعددی دارند که یکی از آنها سالن عقد، روف گاردن و ... است.

تشریفات مجالس در منزل و سالن اجتماعات

یکی دیگر از جاهایی که خدمات مجالس برگزار می شود منازل هستند که خدمات دهندگان برگزاری این مجالس را برعده می گیرند.

 
 

ساخت کارت دعوت عروسی دیجیتال

کارت عروسی آنلاین رایگان


 

 
 

پیشنهادات تالارکده

$$$$
تالار مجلل کیان نواب
10% تخفیف

تالار پذیرایی مجلل کیان

بزرگراه نواب جنوب به شمال،خیابان محبوب مجاز شرقی(سینا)،خیابان خوشیاران جنوبی، روبروی بانک پاسارگاد
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
باغ تالار نیکان احمدآباد مستوفی
10% تخفیف

باغ تالار نیکان

تهران، اتوبان آزادگان، خروجی فیروزبهرام، بعد از زیرگذر ست چپ، انتهای بن بست نسیم
پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
مجموعه تشریفاتی شاتو دو ورسای

باغ تالار تشریفاتی شاتو دُ ورسای

اتوبان همت غرب، آزادگان جنوب، کند روی فتح، ۵۰۰ متر بعد از احمد آباد مستوفی، خیابان علی صیاد شیرازی،انتهای خیابان پلاک ۲۱
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-استیج‌رقص-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محل‌بازی‌کودک-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
قصر آیلین
پکیج ویژه مدیریت

تالار پذیرایی قصر آیلین

تهران-خیابان ستارخان،روبروی آتش نشانی، خیابان صحرایی، خیابان دستبند غربی
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-طرح‌ازدواج‌آسان-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی

 
 

 نظرات، نقد و بررسی

نام شما:
موبایل(اختیاری) :