ایده هایی برای تزیین جایگاه عروس و داماد و دکوراسیون تالار پذیرایی


 

 

تزیین جایگاه عروس و داماد یکی از کارهایی است که باید به آن توجه ویژه ای مبذول کرد. یکی از مهمترین قسمتهای یک تالار پذیرایی عروسی، جایگاه عروس و داماد است. جایگاه عروس و داماد مکانی است که عروس و داماد در آن استراحت کرده و نیز محلی است که مهمانان می توانند در آنجا با عروس و داماد عکس های یادگاری زیبا بگیرند. همچنین کیک عروسی که بخش مهمی از مراسم جشن عروسی را به خود اختصاص می دهد، معمولاً در مقابل جایگاه عروس و داماد قرار می گیرد. بنابراین این مکان در تالار پذیرایی عروسی یک مکان کلیدی است و باید به دیزاین و تزیین جایگاه عروس و داماد توجه ویژه ای صورت بگیرد.

تزیین جایگاه عروس و داماد

طراحی و تزیین جایگاه عروس و داماد باید به گونه ای باشد که عروس و داماد در آن کاملاً احساس راحتی کنند. عروس و داماد در طول جشن، مدت زمان کمی را برای استراحت و نشستن در اختیار دارند و در این مدت زمان کم باید بتوانند خستگی خود را در کرده و تجدید قوا کنند. بهتر است برای صندلی های جایگاه عروس و داماد از مبل های راحت و نرم با تکیه گاه مناسب استفاده شود. در عروسی هایی که تم سنتی دارند ایده های بسیار زیادی برای تزیین جایگاه عروس و داماد وجود دارد. می توان از تخت های چوبی پایه کوتاه که با فرش های دستباف زیبا مفروش شده است و پشتی ها و مخده های رنگارنگ و سنتی برای این کار استفاده کرد و یک طراحی و تزیین کاملاً ایرانی را به معرض نمایش گذاشت.

همچنین جایگاه عروس و داماد، محل گرفتن عکسهای یادگاری زیبا با مهمانان است. باید فضایی که برای جایگاه عروس و داماد در نظر گرفته می شود به اندازه ای بزرگ باشد و تزیین جایگاه عروس و داماد به گونه ای باشد که مهمانان به راحتی در محل قرار گرفته و با عروس و داماد عکس یادگاری بیندازند. برای عروسی هایی با تم سنتی می توان تخت های چوبی پایه کوتاهی را که برای جایگاه عروس و داماد در نظر گرفته شده است، به یک طریقه سنتی و زیبا به صورتی چید که مهمانان نیز بتوانند بر روی تخت ها نشسته و با عروس و داماد عکس یادگاری بیندازند.

تزیین جایگاه عروس و داماد

مکان قرارگیری جایگاه عروس و داماد در تالار پذیرایی عروسی یا باغ تالار نیز بسیار مهم است. جایگاه عروس و داماد باید در نقطه ای از تالار پذیرایی قرار گیرد که تمام مهمانها بتوانند از آنجا عروس و داماد را ببینند. همچنین جایگاه عروس و داماد باید در جایی قرار گیرد که به ورودی مدعوین نزدیک باشد و از آنجا بتوانند مهمانانی را که به تالار پذیرایی وارد می شوند، ببینند و به آنها خوش آمد بگویند. تزیین جایگاه عروس و داماد نیز باید به گونه ای باشد که لباس عروس و داماد را نپوشاند و هنگامی که آنها در جایگاه قرار دارند، مهمانان بتوانند لباس آنها را ببینند.

میزی که در مقابل جایگاه عروس و داماد قرار می گیرد باید از انواع و اقسام خوردنی ها و نوشیدنی هایی که برای جشن عروسی تدارک دیده شده است، پر باشد تا آنها بتوانند در مدت زمانی که در جایگاه استراحت کرده و تجدید قوا می کنند، از خوردنی ها و نوشیدنی ها نیز تناول کنند. همچنین این میز باید به گونه ای زیبا و متناسب با تزیین جایگاه عروس و داماد، تزیین شده باشد. در ضمن نباید آنقدر بزرگ باشد که جلوی دیده شدن لباس عروس و داماد را بگیرد.

تزیین جایگاه عروس و داماد

ایده های زیادی برای تزیین جایگاه عروس و داماد و دکوراسیون تالار پذیرایی عروسی وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد. از جمله ایده های تزیین جایگاه عروس و داماد و دکوراسیون تالار پذیرایی عروسی می توان به استفاده از دیوار گل در پشت جایگاه که بیشتر مناسب باغ تالار است و همینطور استفاده از بادکنک یا تور و ساتن اشاره کرد. همچنین دکوراسیون تالار پذیرایی و جایگاه عروس و داماد را می توان متناسب با فصلی که عروسی در آن برگزار می شود و نیز تمی که برای عروسی در نظر گرفته شده است، طراحی و تزیین کرد.

در رابطه با این موضوع بخوانید:ایده هایی برای تزیین تالار پذیرایی عروسی در پاییز

به عنوان مثال اگر عروسی شما در فصل پاییز برگزار می شود، می توان از برگها و گل هایی با رنگ های غنی پاییز برای تزیین جایگاه عروس و داماد و همینطور دکوراسیون تالار پذیرایی استفاده کرد. یا اگر عروسی شما مصادف با روزهای عید کریسمس است، می توان از نمادها و رنگ های مخصوص کریسمس برای این کار استفاده نمود.

در رابطه با این موضوع بخوانید:بهترین ایده های برگزاری مراسم عروسی در کریسمس

یکی از زیباترین و جالب ترین ایده ها برای تزیین جایگاه عروس و داماد و دکوراسیون تالار پذیرایی عروسی، تم های سنتی ایرانی است. با نزدیک شدن به عید نوروز و بالا رفتن تعداد عروسی هایی که در ایام عید برگزار می شود و همچنین با در نظر گرفتن اینکه عید نوروز یک عید کاملاً ایرانی است و ریشه در فرهنگ ایرانی و باستانی ما دارد، استفاده از تم های سنتی برای عروسی هایی که در این ایام برگزار می شود، می تواند بسیار جالب و خارق العاده باشد. بخصوص اینکه در فصل زمستان به خاطر عید کریسمس و سال نو میلادی اکثر عروسی ها با تم اروپایی برگزار می شود، این تغییر و تحول می تواند بسیار جالب توجه باشد.

تزیین جایگاه عروس و داماد

استفاده از تم سنتی برای دکوراسیون تالار پذیرایی نیز بسیار جالب است. می توان از نمادهای سنتی و باستانی ایرانی مانند تابلو فرش های زیبا و باشکوه، پارچه های ترمه، میز و صندلی هایی با طرح های سنتی، استفاده از تخت های چوبی پایه کوتاه با کوسن ها و پشتی های سنتی ایرانی، ظرف های تزیینی سنتی، تابلوهای مینیاتور و نقاشی هایی از نقاشان معروف ایرانی و غیره استفاده کرد.

جایگاه عروس و داماد را نیز می توان متناسب با تزییناتی که برای دکوراسیون تالار پذیرایی عروسی استفاده می شود، طراحی و تزیین کرد. اگر عروسی شما در ایام عید نوروز برگزار می شود می توانید از گل هایی مانند سوسن، نرگس و لاله که گل های مخصوص این ایام هستند، برای تزیین تالار پذیرایی و جایگاه عروس و داماد و حتی دسته گل عروس استفاده کنید.

در رابطه با این موضوع بخوانید:معرفی بهترین گل های مناسب دسته گل عروس و تزئین تالار عروسی

استفاده از تم سنتی را می توانید برای روکش هایی که بر روی صندلی های جایگاه عروس و داماد کشیده می شود و نیز دکوراسیون و چیدمان میز جلوی عروس و داماد نیز در نظر بگیرید.

 

 

 

 

 

 


 

 
 

پیشنهادات تالارکده

$$$$
4.50 
 
 (2)
تالار پذیرایی هتل پرشین پلازا
50% تخفیف
ظرفیت ۶۰۰

تالار پذیرایی هتل پرشین پلازا

خیابان سهروردی خیابان میرزایی زینالی شرقی
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
4.50 
 
 (4)
تالار میزبان آریل
20% تخفیف
ظرفیت ۱۲۰۰

باغ تالار تشریفاتی آریل

تهران، بزرگراه آزادگان، احمد آباد مستوفی، بعد از میدان پیامبر، به سمت اتوبان ساوه، خروجی اول سمت راست، باغ تالار آریل
تخفیفات لحظه آخری- پارکینگ‌اختصاصی-اتاق‌عقدمجزا-اتاق‌عقدداخل‌سالن-سفره‌عقد-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-محل‌بازی‌کودک-محوطه‌و فضای‌سبز-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-شمع‌آرایی-میوه
$$$$
4.67 
 
 (3)
تالار عروسی پردیس شهرری
ظرفیت ۷۰۰

تالار پذیرایی پردیس

شهر ری، میدان بسیج، خ ابن بابویه، نبش خ شهید نبی پور، تالار پردیس
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-استیج‌رقص-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-نمایشگرتصویر-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی
$$$$
 
 (0)
تالار عروسی قصر کوروش
پکیج تخفیفات
ظرفیت ۴۰۰

تالار پذیرایی قصر کوروش

تهران-بزرگراه شیخ فضل اله نوری، نرسیده به پل یادگارامام، بلوار تیموری، کوچه لاله سرخ، تالار قصر کوروش
پارکینگ‌اختصاصی-آسانسور-اتاق‌عقدمجزا-سفره‌عقد-طرح‌ازدواج‌آسان-سفره‌خانه‌سنتی-کافی‌شاپ-عکاسی و فیلم‌برداری-نورپردازی-سیستم‌صوتی-اینترنت‌بی‌سیم-آتش‌بازی-گل‌آرایی-شمع‌آرایی-میوه-کیک و شیرینی

 
 

 نظرات، نقد و بررسی